Tadić "na trepavicu"! Ajaksu veliki derbi za prvo mesto, kapiten Srbije opet briljira

15:51

0

Odigran je derbi 20. kola

2022-01-23_163452 - Copyright Profimedia

Derbi 20. kola holandske Eredivizije i jedan od najvećih okršaja "zemlje lala" pripao je gostujućem Ajaksu. Tim iz Amsterdama pobedio je PSV na "Filips stadionu" u Ajndhovenu sa 2:1 (1:0). Tako su "kopljanici" na tabeli preskočili "filipsovce" i sada imaju dva boda više posle 20 odigranih mečeva. Takođe, vezali su šestu pobedu u svim takmičenjima.

Poveo je Ajaks u 34. minutu. Sa leve strane, idelano je centrirao Dušan Tadić, kapiten Ajaksa i Srbije, ali se mora pohvaliti i reakcija Brajana Brobija. Napadač je nadvisio čuvare i glavom poslao loptu u mrežu domaćina.

Tadiću je ovo bila 14. asistencija ove sezone u Erediviziji, a dao je i 17 golova.

U 53. minutu, izjednačio je Mario Gece, da bi konačan rezultat bio postavljen u 74. minutu. Posle asistencije Stivena Beghusa, strelac je bio Nusair Mazraui.

Inače, regularnost ovog gola se proveravala nekoliko minuta (nadoknada meča bila 11 minuta), ali je sudija Dani Makeli ipak odlučio da nije bilo ofsajda.