Tadiću, care, niko nikad kao ti! Ovo što su uradili Srbin i Ajaks holandski fudbal u istoriji nije doživeo

19:44 >> 20:02

0

Kapiten orlova” ponovo briljirao

Copyright Dušan Tadić foto: Profimedia

Za vikend je izjednačio rekord, večeras je postao jedinstven. Dušan Tadić je uspeo nešto što niko nikada nije u Erediviziji – sa dve asistencije u pobedi protiv Fortune (5:0) kapiten “orova” došao je do 103 dodavanja za gol, najviše u istoriji elitnog ranga holandskog fudbala.

Ipak, u utorak uveče nije samo maestralni srpski ofanzivac ušao u istoriju. To je uspeo i njegov Ajaks, koji je sa skorom 27 postignutih i jednim primljenim pogotkom ostvario najbolju gol razliku u prvih šest kola ikada u Erediviziji.

“Kopljanici” su na gostovanju protiv Fortune ceo posao završili u prvom poluvremenu. Golovima Bergajsa (11’), Mazrauija (27’) i Tadića (38’), Ajaks je već tada upisao tri boda, da bi u drugom poluvremenu Kudus (72’) I Taljafiko (77’) krunisali dodavanja srpskog ofanzivca, ujedno izjednačivši rekod velikog rivala PSV iz sezone 1999/2000 sa 27 postignutih golova u prvih šest utakmica u takmičarskoj godini.