19:23

0

Posle ovog kola sledi kraća pauza u šampionatu

CZ_vs_KOLUBARA_27 - Copyright MN Press

Posle eliminacije iz Lige Evrope, fudbaleri Crvene zvezde vratili su se obavezama u Superligi Srbije i pobedili protiv Kolubare. Rezultat je bio 3:0 u korist, branioca trofeja koji će noćiti bi na prvom mestu sa tri boda više od Partizana, pošto crno-bele sutra očekuje duel sa Radnikom.

Strelci za crveno-bele, branioce titule bili su El Fardu Ben u 29. minutu, zatim Milan Rodić u 45. Konačan rezultat je postavio Ohi Omoijuanfo u 70. minutu. Milan Gajić je bio u ulozi dvostrukog asistenta.

U duel sa Lazarevčanima, Zvezda je ušla kao veliki favorit što je i dokazala na terenu. O tome svedoče i statistički podaci. Tako je domaćin imao deset, a gost nijedan korner. Kada je reč o šutevima, odnos je bio 16:2.

Dejan Stanković nije mogao da računa na Aleksndra Kataija, Kristijana Pičinija i Sekua Sanoga, a starter je bio Nemanja Motika, koji je danas napunio 19 godina. Novajlija u redovima Zvezde od starta je pokazao da je željan igre. Crveno-belima je trebalo nešto manje od pola sata da povedu, pošto su do tada dominirali.

Posle gola Bena, bilo je lakše, a onda je i Rodić najavio potpuni trijumf. Kada je Ohi postigao treći gol (svoj šesti u sezoni), Stanković je mogao da šansu da mlađim igračima. To su bili prvi Stanić i Stanković, a kasnije i Đurić i Radulović. U nastavku je zaigrao i Falko.

Sada sledi reprezentativna pauza, a posle toga Zvezdi borba za titulu, a Kolubari za plej-of.

Dešavanja sa našeg najvećeg stadiona mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

Kraj utakmice!

Nije bilo nadoknade

88. MINUT - Izašao je Tumbas.

84. MINUT - Đurić umesto Kange. Radulović umesto Rodića.

82. MINUT - Pokušao je i Stanković u dva navrata, ali nije bio uspešan. Prvo je bio izblokiran, a onda neprecizan.

76. MINUT - Borjan je odbranio pokušaj sa distance. Ben je pao u kaznenom prostoru, ali nema penala. Reprezentativcu Komora se takva odluka baš i ne sviđa.

72. MINUT - Trostruka izmena u Zvezdi. Falko, Stanić i Stanković ušli su umesto Ohija, Ivanića i Motike. Igrači koji su izašli dobili su ovacije navijača.

70. MINUT - Strelac je bio i Ohi! Za svoj šesti gol u sezoni u Superligi. Gajićje odlično spustio loptu posle centaršuta Rodića.

67. MINUT - Trostruka izmena u Kolubari. Lončar je ušao umesto Filipovića, Simić umesto Zečevića i Andrić umesto Mladenovića.

63. MINUT - Ohi je napravio faul u napadu.

61. MINUT - Ben je izveo korner sa leve strane. U tom trenutku Zvezda je izvela sedam, a Kolubara nijedan korner.

56. MINUT - Motika je pao, ali nije Marković smatrao da je to za penal.

50. MINUT - Ohi je pobegao Kočoviću, ali je sa nekoliko metara prebacio gol.

47. MINUT - Pokušao je Petronijević, ali je loptu bez većih problema uhvatio Borjan.

Nije bilo promena na poluvremenu. Nisu menjali imenjaci, Dejani, Stanković i Đurđević.

Kraj prvog poluvremena!

45. MINUT - Zvezda je povela sa 2:0! Strelac je bio Rodić! Levi bek crveno-belih je "raspalio" po lopti i Balša Popović je bio nemoćan.

43. MINUT - Ben je centrirao sa desne strane, ali Ohi nije uspeo da dođe do nje. Nešto kasnije, Norvežanin je napravio faul u napadu nad Uzelcem.

39. MINUT - Novi korner posle centaršuta Rodića sa leve strane. Kanga je izveo korner. Lopta je na kraju došla do Krstičića koji je bio veoma neprecizan.

36. MINUT - Nehotice je Rodić nagazio Mladenovića. Na terenu je bila lekarska ekipa gostiju. Ipak je ubrzo nastavio igru.

32. MINUT - Fauliran je Motika na ivici kaznenog prostrora. Oborio ga je Tumbas kome je sudija Marković dao žuti karton.

29. MINUT - GOL! Ben je pogodio mrežu gostiju! Pre toga je izblokiran šut Rodića. Lopta je ipak došla do reprezentativca Komora na drugoj stativi, koji je pogodio glavom, za svoj deveti pogodak ove sezone.

24. MINUT - Sudar Bena i golmana Kolubare Popovića. Iako je delovalo ozbiljno, brzo su nastavili meč.

20. MINUT - Ivanić je bio u izglednoj prilici, posle slobodnog udarca koji je izveo Kanga. Ipak, bio je neprecizan. Lopta je otišla preko gola.

18. MINUT - Kanga je izveo korner, ali samo za novi korner. Posle toga, posle akcije, Krstičić je šutirao sa leve strane iskosa, ali lopta je otišla pored gola.

17. MINUT - Neprecizan pas Kange.

11. MINUT - Ben je ubacio sa desne strane, Ohi je promašio loptu, koja je došla do Motike. Ali je sa 11 metara bio neprecizan. Šutirao je preko gola.

9. MINUT - Napad Kolubare po desnoj strani nije dao rezultat. Sprečio ga je Rodić.

4. MINUT - Ušao je slavljenik Motika (danas napunio 19 godina) po levoj strani, ali nije izdržao duel u kaznenom prostoru. Lopta za goste.

2. MINUT - Ben je napravio faull u napadu. Otvorenim đonom je startovao na Kočovića.

Utakmica je počela.

Podsetimo, u revanšu sa Glazgov Rendžersom od starta su igrali Ohi Omoijuanfo i Milan Pavkov. Danas se Stanković odlučio za Norvežanina kao startera, dok je Pavkov (ponovo) meč počeo sa klupe.

Starteri za Zvezdu su: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić, Krstičić, Kanga, Ben, Ivanić, Motika i Ohi.

Dejan Đurđević na drugoj strani izveo je ovih startnih 11: Popović, Kočović, Uzelac, Radovanović, Mladenović, Lončar, Zečević, Stojanović, Bojić, Petronijević i Tumbas.

Unapred se znalo da za domaćina neće igrati povređeni Aleksandar Katai i Kristijano Pičini. U protokolu nema ni Sekua Sanoga.

Na klupi su: Gordić, Đurić, Stanković, Stanić, Srnić, Falko, Radulović, Živković i Pavkov.

Poznati su sastavi uoči meča koji će suditi Momčilo Marković.