TSC dobio vojvođanski derbi: Banjac i Vukić zaustavili Proleter u Bačkoj Topoli! (VIDEO)

19:52

0

Tim Žarka Lazetića došao do pete pozicije na tabeli

TSC_-_SPARTAK_19 - Copyright MN Press

Fudbaleri TSC-a savladali su Proleter u Bačkoj Topoli 2:1 (1:0) u premijernom meču 28. kola Linglong Superlige Srbije i tako ostvarili 10. pobedu u šampionatu.

Domaćin je došao do prednosti u 29. minutu: Banjac je ubacio loptu pred gol Proletera a Vukić bio na pravom mestu i postigao svoj prvi pogodak u 2022. godini.

U nastavku TSC duplira prednost i ponovo je strelac bio Vukić na asistenciju Banjca za 2:0 u 76. minutu meča. Samo dva minuta kasnije gosti su došli do gola preko Ilića kog je sjajno uposlio Mitrović. Ipak, Proleter na kraju nije imao snage da dođe do izjednačenja pa je tim Dušana Bajića doživeo 16. poraz u sezoni.

TSC će u narednom kolu gostovati Partizanu, dok će Proleter dočekati ekipu Čukaričkog.