aktuelno

Počeo je post: Ovo su cene ribe na pijaci

23.02.2026

09:58

0

Autor: 24sedam

Najtraženiji šaran, i to očišćeni

Počeo je post: Ovo su cene ribe na pijaci
Ilustracija - Copyright Profimedia

Sa početkom vaskršnjeg posta, potražnja za ribom tradicionalno raste, a građani se ovih dana sve češće upućuju ka ribarnicama za posnu trpezu.

Šaran, i to očišćeni, najtraženiji je. Prodaje po ceni od 749 dinara po kilogramu, dok je šaran šnicla 1.299.

Amur košta 790-990 dinara, dok je tostolobik nešto povoljniji i prodaje se za 695 dinara po kilogramu.

Pastrmka se može kupiti za 890 dinara, dok je oslić filet u rasponu od 610 do 1.100 dinara po kilogramu.

Ljubitelji kvalitetnije i skuplje ribe izdvojiće više novca za smuđa, čija se cena kreće od 1.100 do 1.799 dinara po kilogramu, u zavisnosti od veličine i kvaliteta. Som šnicla i kečiga spadaju među najskuplje u ponudi i koštaju po 2.290 dinara za kilogram.

Od morske ribe, losos dostiže cenu od 2.690 dinara po kilogramu, dok su brancin i orada izjednačeni i prodaju se po 1.590 dinara.

Prodavci ističu da je ponuda dobra, a da se u narednim nedeljama očekuje još veća potražnja kako se bude približavao Uskrs.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike