Deca Beograda: Slobodan Urošević - defanzivac crno-belih protiv TSC-a po prvi put u karijeri postigao dva gola na jednom meču

03.04.2022

17:30

0

Da sve bude još zanimljivije, levi bek "parnog valjka" najavio je saigraču Rikardu da će zatresti mrežu protivnika

urosevic - Copyright MN Press

Defanzivac Partizana Slobodan Urošević juče je protiv ekipe TSC-a po prvi put u karijeri postigao dva gola na jednoj utakmici i tako doprineo pobedi crno-belih od 2:0 protiv rivala iz Bačke Topole.

Da sve bude zanimljivije, Urošević, iako igra na poziciji levog beka i ne postiže često pogotke, pre meča najavio je napadaču Partizana Rikardu da će se to desiti.

Prvi pogodak, koji je postigao u 11. minutu nakon izvedenog slobodnog udarca, bio je plod saradnje sa Nathom, koji je ostavio loptu petom za Uroševića, a on odlično pogodio donji desni ugao gola, dok je drugi pogodak postigao u 38. minutu maestralnim udarcem glavom.

Slobodan Urošević rođen je 15. aprila 1994. godine u Beogradu, a odrastao je u Batajnici.

Igrao je u mlađim kategorijama Rada, a pre debija za prvi tim "Građevinara" jednu polusezonu je proveo igrajući na pozajmici u BASK-u.

Prvom timu Rada priključen je u januaru 2013. kod trenera Marka Nikolića.

Debitovao je za 2. maja 2013, na prvenstvenoj utakmici koju je njegov klub izgubio 1:0 od Vojvodine u Novom Sadu.

Do kraja te sezone odigrao je još jedan prvenstveni susret, a u narednoj sezoni je nastupio na 17 prvenstvenih mečeva.

Urošević na leto 2014. godine prelazi u Napredak iz Kruševca.

Bio je standardan prvotimac tokom sezone 2014/15, nakon čega je u julu 2015. otišao na jednogodišnju pozajmicu u novog belgijskog prvoligaša Leven.

Tokom sezone 2015/16. nastupio je na samo dve prvenstvene utakmice za Leven, te se na leto 2016. vratio u Napredak.

U Kruševcu se zadržao do januara 2018. godine kada je potpisao četvorogodišnji ugovor sa Partizanom.

Urošević je sa reprezentacijom Srbije do 19 godina osvojio 2013. Evropsko prvenstvo u Litvaniji.