aktuelno

Novi kvar na magistralnom cevovodu sistema Rzav, Čačak ponovo bez vode

28.05.2026

09:40

0

Pomoć će pružiti Vojska Srbije, lokalne samouprave iz Kragujevca, Kosjerića, Bajine Bašte, Kraljeva, Arilja i Užica, kao i Crveni krst Republike Srbije

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Novi kvar na magistralnom cevovodu sistema Rzav, Čačak ponovo bez vode
Copyright TANJUG/ BRANKO LUKIĆ/ nr

Nakon stabilizacije vodosnabdevanja sa sistema "Rzav" i ponovnog puštanja vode krajnjim korisnicima, došlo je do novog kvara na cevovodu neposredno ispred prethodno saniranog dela, zbog čega je ponovo obustavljena isporuka vode korisnicima sistema, saopšteno je iz Grada Čačka.

Isporuka vode u Čačku trenutno je obustavljena, a ekipe JP "Rzav" nalaze se na terenu i rade na otklanjanju novog kvara.

Iz Grada Čačka navode da očekuju da će problem biti rešen u najkraćem mogućem roku, nakon čega će ponovo biti uspostavljeno snabdevanje vodom sa sistema "Rzav". Gradski štab za vanredne situacije grada Čačka preduzeo je dodatne mere kako bi građanima bila obezbeđena pomoć u snabdevanju pijaćom i tehničkom vodom.

Pomoć će pružiti Vojska Srbije, lokalne samouprave iz Kragujevca, Kosjerića, Bajine Bašte, Kraljeva, Arilja i Užica, kao i Crveni krst Republike Srbije. Iz Grada Čačka apelovali su na građane za razumevanje i najavili da će javnost blagovremeno obaveštavati o toku radova i normalizaciji vodosnabdevanja. Zbog ovog kvara, problema sa vodosnabdevanjem ima i u Požegi, Lučanima, Gornjem Milanovcu i Arilju.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike