12:34

0

Autor: M. R.

Naš teniser zaustavljen u osmini finala čelendžera u Nur-Sultanu

Na startu čelendžera u Nur-Sultanu Viktor Troicki je slavio protiv 87. tenisera sveta, a onda je u drugom poražen od 243. igrača na planeti.

Novi selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije, koji zauzima 199. poziciju na ATP listi, u šesnaestini finala je bio bolji od Emila Rusuvuoria – 6:4, 6:2. Trijumf protiv znatno bolje plasiranog rivala nije mu dao krila da preskoči drugu prepreku u Kazahstanu. Vu Tung-Lin je danas bio prejak za srpskog tenisera – 2:0 (6:3, 7:6).

U trećem gemu prvog seta Troicki je imao tri prilike da oduzme servis protivniku, ali nije iskoristio brejk lopte. Za razliku od njega protivnik je bio siguran čim mu se otvorila ista šansa. Prihvatio je oberučke, napravio brejk u osmom gemu i poveo 5:3. U narednom gemu je servisima potvrdio osvajanje prvog seta, za šta mu je trebalo ukupno 34 minuta. Drugi period je bio neizvesniji, Srbin je spasio dva meč lopte, ali treću nije uspeo. Teniser sa Tajvana je slavio u taj-brejku 10:8.