Salah konačno potpisuje: Egipćanin postaje najplaćeniji fudbaler u Evropi!
Astronomski ugovor
Mohamed Salah nalazi se na korak od jednog od najzvučnijih transfera ovog leta. Egipatski reprezentativac prihvatio je ponudu Trabzona vrednu čak 17 miliona evra neto po sezoni, čime će, prema navodima turskih medija, postati fudbaler sa najvećom godišnjom platom u evropskom fudbalu.
Kako prenose turski transfer insajderi, dve strane postigle su dogovor oko dvogodišnjeg ugovora, dok je preostalo da se usaglasi još jedna klauzula pre nego što Salah i zvanično stavi potpis na saradnju sa klubom iz Trabzona.
Iako pojedini evropski asovi na godišnjem nivou inkasiraju i veće iznose zahvaljujući bonusima i marketinškim ugovorima, Salah će biti prvi kada je reč o osnovnoj neto plati. Kilijan Mbape, na primer, uz godišnja primanja dobija i deo ogromnog bonusa za potpis ugovora, dok Viktor Osimen ostvaruje dodatne prihode kroz bonuse za lojalnost i marketinška prava.
Upravo zbog toga će Egipćanin, gledajući isključivo osnovnu godišnju zaradu bez dodatnih bonusa i komercijalnih prihoda, izbiti na prvo mesto među svim fudbalerima koji nastupaju u evropskim klubovima.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari