Novak uspešno počeo odbranu Rima! Ečeveri zapretio, pa dobio metlu!

21:04

0

Najbolji teniser sveta u drugom kolu mastersa u italijanskoj prestonici igra protiv Argentinca

Copyright Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavlja sa pripremama za centralni deo sezone na šljaci – Rolan Garos. Posle preskočenog Mastersa u Madridu, srpski as se na teren vratio u Rimu. Nole je večeras igrao prvi meč na turniru koji je prošle sezone osvojio i u dva seta je savladao Argentinca Martina Ečeveriju - 7:6 (5), 6:2.

S obzirom da je igrao prvi meč posle pauze, da su problemi sa latkom još prisutni, Novak može da bude zadovoljan prvim nastupom u Rimu ove sezone. Morao je srpski as, pogotovo u prvom setu, da uloži dodatni napor, ali sigurno da ima mnogo više razloga za zadovoljstvo nego neku preteranu brigu.

Argentinac se pokazao kao izuzetno tvrd orah. Naterao je Novaka da prvi set reši tek u taj brejku, i to pošto je uspeo da preokrene 0:3 i 3:5, posle sat i 14 minuta velike borbe. A, kada je to "preživeo", nastavak meča za Novaka bio je formalnost koju je završio sa dva brejka početkom i krajem drugog seta.

Naredni Novakov rival u Rimu biće Bugarin Grigor Dimitrov, koji je ranije danas savladao Stena Vavrinku 6:4, 7:6 (3).

DRUGI SET

6:2 KRAJ! Novak je odlučujući gem dobio s nulom.

5:2 BREJK! Nole uz jedan izgubljen poen još jednom oduzima servis rivalu i u narednom gemu ima priliku da overi plasman u treće kolo.

4:2 Osvaja sa nulom šesti gem drugog seta Đoković.

3:2 Ušlo se u mini seriju relativno lako dobijenih servis gemova. Sada je Ečeverija smanjio zaostatak uz samo jedan izgubljen poen.

3:1 Pokušao je Argentinac da zapreti, poveo 15:30, ali je Nole osvojio naredna tri poena i sačuvao brejk prednosti.

2:1 Lako, bez izgubljenog poena, Ečeveri osvaja prvi gem u nastavku meča.

2:0 Potvrdio je Novak brejk iskoristivši poslednju, od dve vezane, gem loptu.

Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

1:0 BREJK! Sjajno Nole otvara drugi set i odmah na startu oduzima servis rivalu uz dva izgubljena poena.

PRVI SET

7:6 Novak osvaja prvi set, pošto je u taj-brejku slavio 7:5. Napravio je Ečeveri odmah na startu mini brejk, poveo potom i 3:0. Nole je brzo uzvratio, stigao do 3:3, ali potom propustio sjajnu priliku za dva vezana mini brejka i potpuni preokret. Nakon toga, teniseri su razmenili po još jedan mini brejk, posle čega je Nole "eksplodirao" i došao do osvajanja prvog seta posle 74 minuta igre.

6:6 Ode se u taj-brejk prvog seta, pošto je Ečeveri dobio 12. gem iskoristivši drugu, od tri vezane, priliku.

6:5 Obezbedio je Novak taj-brejk osvojivši gem uz jedan izgubljen poen.

5:5 Imao je je Nole dve vezane set lopte, ali je Ečeveriji propradio prvi servis i uspeo je da ostane u setu.

5:4 Uz malo poteškoća i dva izgubljena poena Đoković dolazi na gem od osvajanja prvog seta.

4:4 Prekida Ečeveri Noletovu mini seriju od tri uzastopna gema i uz jedan izgubljen poen poravnava rezultat.

4:3 Potvrdio je Novak brejk i prvi put na meču poveo. Iskoristio je srpski as drugu, od tri vezane, gem loptu.

3:3 BREJK! Vratio je Nole brejk! Vodio je Ečeveri 40:15, imao potom još dve gem lopte, ali je Đoković uspeo sve to da neutrališe i potom sačeka grešku rivala u odlučujućem poenu gema.

Meč Đokovića i Ečeverija sa tribina gleda i trener Rome Žoze Murinjo.

2:3 Ovo već obećava, Novak je peti gem uvodnog seta osvojio bez izgubljenog poena.

1:3 Puno greši Nole u ovim momentima, skoro pa je neiznuđenim greškama poklonio gem rivalu.

1:2 Kreće i Nole. Srbin osvaja prvi gem na meču uz jedan izgubljen poen.

0:2 Imao je Nole priliku da odmah vrati brejk, poveo je 30:40, ali je Ečeveri uspeo da se izvuče i prvu gem loptu pretvori u poen za osvajanje gema.

0:1 BREJK! Odmah je Ečeveri uzeo servis Novaku. Stigao je Argentinac do dve vezane brejk lopte, Nole je prvu spasao, ali je potom napravio neiznuđenu grešku.

- Đoković večeras igra protiv svog najvećeg fana na turu.

- Žreb za Masters u Rimu bio je prilično naklonjen Novaku.