Nije moglo gore: Novak ispao sa Rolan Garosa, Nadal prejak za Srbina!

23:34

2

Španac posle velike borbe slavio sa 3:1

Tan2022-5-31_22578994_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Novak Đoković se oprostio od Rolan Garosa. Srpski teniser je poražen od Rafe Nadala sa 3:1 (6:2, 4:6, 2:6, 7:6) u četvrtfinalu prestižnog grend slema.

Šteta, svi smo očekivali da će prvi reket sveta uspeti da preskoči velikog rivala i plasira se među četiri najbolja igrača u Parizu, ali to mu nije uspelo.

Novak tako neće braniti trofej od prošle godine.

Šta reći, nego jedna velika praznina, jer smo svi čekali da će Đoković nastaviti sa odličnim partijama iz Rima, pa i sa početka ovog turnira, ali ovo definitivno nije bilo njegove veče.

Jednostavno nije ličio na sebe u duelu sa Nadalom, i Španac je zasluženo slavio u teniskom El klasiku.

Što se tiče samog meča, Nole nije od početka izgledao dobro, to se moglo videti od samog starta, kada je Rafa napravio brejk.

Nada se vratila u drugom, kada je Novak uspeo da stigne do izjednačenja.

Očekivalo se da će nastaviti u tom ritmu, ali opet je došlo do pada u trećem, koji je ponovo pripao Nadalu.

Odlično je krenuo Đoković u četvrtom držao brejk prednosti do samog kraja, i kada su svi očekivali da će doći do petog, Novak je neshvatljivo pao, što je iskoristio protivnik i u taj brejku stigao do trijumfa.

Kreće četvrti set:

Kraj, Nadal pobedio Novaka!

6:6 - Igraće se taj brejk u četrvtom setu. Imao je Novak svoje šanse, ali ih nije iskoristio.

6:5 - Novak je u četvrtom setu sigurno obezbedio taj brejk. Ali nadamo se da može da oduzme Rafi njegov servis.

5:5 - Nadal se potpuno vratio u meč. Siguran na svom gemu.

5:4 - Novak ispustio priliku da osvoji set. Nadal napravio brejk, krećemo sve iz početka.

5:3 - Rafa se ne pradaje, ali sada je sve u rukama Novaka. Ako osvoji svoj gem, stiže do izjednačenja.

5:2 - Važan gem osvojio Novak. Na korak je od izjednačenja. Deli ga od toga samo jedan gem.

4:2 - Španac sa nulom dobija svoj gem. Ulazimo u odlučujući deo četvrtog seta.

4:1 - Novak siguran na svom servisu, i dalje ima prednost brejka u četvrtom setu.

3:1 - Nadal siguran na svom gemu. Smanjuje prednost.

3:0 - Sad se lakše diše, Đoković odbranio brejk i sada ima prednost u odnosu na Nadala.

2:0 - Uh kakvo olakšanje, Novak pravi prvi brejk u četvrtom setu. Biće ovo velika borba do kraja.

1:0 - Izuzetno važno za Novaka, da je napokon osvojio prvi gem u nekom od setova. Nadamo se da će uskoro biti i brejk za srpskog tenisera.

2:6 - Novak izgubio bez većih problema u trećem setu. Nadala na korak od istorijske pobede.

2:5 - Novak uspeo da osvoji svoj drugi gem, ali male su šanse da može ponovo da ostvari preokret.

1:5 - Novak ponovo van ritma, to Nadal najbolje koristi. na korak od osvajanja trećeg seta.

1:4 - Opet Novak ima dva brejka minusa. Ponovo je ušao u krizni momenat.

1:3 - Imao je Novak šanse da napravi brejk, ali nije uspeo. Nastavlja se trka, Nadal i dalje ima prednost jednog gema.

1:2 - Đoković dobija gem na svom servisu, smanjuje prednost Rafe. Samo da se ponovi drugi set.

0:2 - Nadal odbranio brejk. Ponovo Novak mora iz minusa da napada Španca.

0:1 - Sve se ponavlja. Novak kao i u prethodna dva seta, na početku gubi, Nadal prvi stiže do brejka.

Kreće treći set:

6:4 - Zato si ti najbolji na svetu. Novak napokon počeo da igra na svom nivou, sada je sve u rukama u srpskog igrača.

5:4 - Novak na korak od izjednačenja. Potreban mu je još jedan gem do osvajanja drugog seta.

4:4 - Preživeo je Nadal ovaj gem, mada je Đoković imao šansu da nastavi svoju seriju i dobije pet gemova zaredom. Nastavlja se borba.

4:3 - Totalni preokret. Novak prvi put u vođstvu na meču. Mučio se Đoković u ovom gemu, ali najvažnije da je uspeo da odbrani svoj servis.

3:3 - To je pravi Novak. Igra svoju igru, to smo očekivali od početka. Samo nastavi tako.

2:3 - Nole se polako budi. Prvi put u meču osvaja dva gema zaredom. Da li je vreme za preokret?

1:3 - Sada se lakše diše. Novak uspeo da vrati jedan brejk. sada se očekuje mnogo bolja Novaka.

0:3 - Šta se ovo dešava sa prvim rektom sveta. Ovo niko nije očelkivao, Novak ne zna gde udara. Španac dominira na Filipu Šatrijeru.

0:2 - Sa lakoćom igra Nadal. Novak ne liči na sebe, na terenu postoji samo jedan.

0:1 - Ovo baš nije dobro. Nadal pravi brejk i na početku drugog seta. Đoković totalno u kontra ritmu.

Kreće drugi set:

2:6 - Nadal je odličnu svoju igru krunisao osvajanjem prvog seta. Nole nikako da nađe svoj ritam.

2:5 - Konačno da Novak osvoji svoj gem. Uteha za našeg igrača.

1:5 - Nole nikako da uđe u ritam, ne izgleda dobro na terenu.Rafa sve bliži osvajanju prvog seta.

1:4 - Dva brejka prednosti za Nadala. Mnogo bolji u prvom setu je Španac, Nole nema rešenje za njegove udarce.

1:3 - Baš šteta. Novak je imao dve brejk lopte, ali onda serija Nadalovih ubitačnih udaraca gde je stigao do osvajanje svog servisa.

1:2 - Sad se lakše diše. Novak do prvog gema na meču, čeka nas fantastičan meč.

0:2 - Španac odbranio brejk i već na početku ima dva gema prednosti. Početak duela je obećao veliku borbu na Filipu Šatrijeru.

0:1 - Ovo nije dobro. Posle maratonskog prvog gema, Nadal uzima servis Novaku i pravi brejk već na startu meča.