13:00

0

Ranije su ispali Krajinović, Lajović i Đoković

Laslo Đere - Copyright MN Press

Laslo Đere je izgubio u meču osmine finala Mastersa u Monte Karlu. Od srpskog tenisera bolji je bio branilac titule Stefanos Cicipas. Petoplasirani na ATP listi i treći nosilac je slavio sa 2:0 (7:5, 7:6) posle 115 minuta igre.

Na ovaj način, srpski tenis je ostao bez predstavnika na turniru u Kneževini. Pre toga su ispali Filip Krajinović, Dušan Lajović i Novak Đoković.

U prvom setu igralo se "gem za gem", s tim da je u desetom naš igrač uspeo da spasi brejk i set loptu. Zatim je Grk uz samo jedan izgubljen poen poveo sa 6:5, a onda i napravio brejk za osvajanje seta, rezultatom 7:5.

U nastavku, i Đere i Cicipas su osvajali gemove na svoj servis, s tim da je u trećem naš igrač imao jednu priliku za brejk. Ali je nije iskoristio. U taj-brejku, bilo je čak 7:1 za Grka.

Cicipas će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča Lorenca Muzetija i Dijega Švarcmana.