0

Autor: Milan Nastić

Fjorentina i Bolonja igrali 0:0

Copyright Tanjug/AP/(Marco Bucco/

Srpski derbi u 15.kolu Serije A između Fjorentine gde nastupaju Dušan Vlahović i Nikola Milenković i Bolonje na čijoj klupi sedi Siniša Mihajlović završen je bez pobednika 0:0.

Sigurno bodom mogu biti zadovoljniji gosti koji su u Firencu došli da ne izgube, i taj cilj su ispunili.

Što se tiče same utakmice, dosta izjednačen meč,obe ekipe su imali svoje šanse, i na kraju podela bodova je najeralnija.

Za Fjorentinu su čitav meč igrali srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Nikola Milenković.

Od ostalih duela treba izdvojiti ubedljivu pobedu Atalante nad Sasuolom sa 5:1. Klub iz Bergama je pokazao svu svoju snagu i to su najbolje osetili gosti koji su čak pet puta morali da vade loptu iz mreže.

Za Sasuolo čak ni na klupi nije bilo srpskog fudbalera Filipa Đuričića.

Lacio našeg Sergeja Milinkovića-Savića igrao je samo 1:1 protiv Đenove na gostovanju. Tim iz Rima je poveo golom Imobila sa bele tačke u 15.minutu,dok je bod domaćina doneo Destro u 58.minutu.

Ubedljiv trijumf ostvario je Napoli koji na gostovanju Kaljariju slavio sa 4:1. Verona našeg Darka Lazovića pobedila je sa 1:0, a naš reprezentativac je igrao 90 minuta, dok je Ivan Ilić ceo meč presedeo na klupi Verone.