Potopljena Srbija, Delfini ne pamte ovako težak poraz! Mađarska ide direktno u četvrtfinale!

31.08.2022

18:02

0

Naši vaterpolisti poraženi sa 16:7 u meču drugog kola Evropskog prvenstva

Dejan Savić - Copyright MN Press

Težak, težak poraz doživeli su vaterpolisti Srbije u 2. kolu Evropskog prvenstva. Preslišali su Delfine Mađari sa 16:7 (3:2, 4:0, 4:2, 5:3) i obezbedili direktan plasman u četvrtfinale EP. Izabranici Dejana Savića moraće u osminu finala.

Moglo se na samom početku meča naslutiti da je rival bolje ušao u utakmicu, a već u drugoj četvrtini postalo je jasno da se Srbiji večeras u Splitu ne piše dobro. Da nije bilo prilično raspoloženog golmana Dimitrija Rističevića ovo je mogao da bude i daleko ubedljiciji poraz.

Njegove odbrane ipak nisu ulile samopouzdanje kolegama iz nacionalnog tima. U napadu su se ređale greške, neke čak i gotovo početničke, pa je prednost Mađara rasla iz minuta u minut.

Nema se šta mudro reći posle poraza od devet golova razlike, osim utehe da ova utakmica ne mora apsolutno ništa da znači.  Ima dovoljno vremena za "popravni", potrebno je samo podići glavu i obrisati iz sećanja debakl iz duela sa Mađarima.

Utakmicu set mogli da pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu.

Utakmica je završena. Rezultat sve govori.

7. minut - 7:16, Konarik nemilosrdan.

6. minut - 7:15, Manherc ponovo.

5. minut - 7:14, Ognjen Stojanović precizan. Ponovo sa igračem više.

5. minut - 6:14, Fekete sa centra trese mrežu naše reprezentacije.

4. minut - 6:13, Đorđe Vučinić podiže procenat iskorišćenosti igrača više.

4. minut - 5:13, Burjan nastavlja sa potapanjem Srbije.

3. minut - 5:12, Drašović sa igračem više.

1. minut - 4:12, Anđal još jednom. Mađari nam vraćaju milo za drago za sve ubedljive poraze koje smo im naneli poslednjih godina.

Počela je četvrta četvrtina.

Kraj treće četvrtine. Dobra vest je da je ostalo još samo osam minuta mučenja za naše vaterpoliste.

8. minut - 4:11, Anđal surovo kažnjava. Imali su Delfini kontru, svi su već videli gol, ali je mađarski golman odbranio šut Strahinje Rašovića.

6. minut - 4:10, Konarik sa igračem više.

5. minut - 4:9, Pljevančić postiže prvi gol na evrospkim prvenstvima. Iskoristili smo još jednog igrača više.

4. minut - 3:9, Drašović! Konačno gol Srbije. Ovoga puta iskoristili smo igrača više!

3. minut - 2:9, Janšik sa igračem više nastavlja sa potapanjem Srbije.

1. minut - 2:8, Ponovo nismo iskoristili igrača više, Konarik brzo servira kaznu. Srbija na velikim mukama.

Počela je treća četvrtina.

Kraj druge četvrtine!

8. minut - 2:7, Manherc sa peterca. Potpuno neprepoznatljivi srpski vaterpolisti. Možda bi najbolje bilo da se meč što pre završi!

7. minut - 2:6, Nađ. Da nema Rističevića na golu bila bi katastrofa, ali ni njegovih sedam odbrana en ublažavaju sliku iz bazena. Ne koristimo još jednog igrača više.

4. minut - 2:5, Neverovatno je šta rade Delfini u napadu. Novi poklon Mađarima, Manherc sam ispred naše gola koristi priliku.

3. minut - 2:4, Manherc koristi igrača više. Još jedna greška Srbije u napadu!

3. minut - Tvrdo i na početku druge četvrtine. Rezultat nepromenjen, Rističević upisao i četvrtu odbranu. Naši greše dva napada zaredom.

Kraj prve četvrtine!

8. minut - 2:3, Rističević odlično zaustavio šut Burjana, a sudije gledale snimak da vide da li je lopta prešla zamišljenu gol liniju. Sve je čisto, ostalo je 3:2 za Mađarsku.

7. minut - 2:3, Burjan iz kontre za novo vođstvo Mađarske, prethodno su naši pogodili prečku.

6. minut - 2:2, opet Strahinja, ovog puta sa peterca!

6. minut - 1:2, Molnar sa centra vraća prednsot Mađarima.

5. minut - 1:1, odlična odbrana Srbije sa igračem manje u bazenu.

4. minut - 1:1, Strahinja Rašović. Nismo iskoristili igrača više, ali je igrač Novog Beograda pogodio u nastavku akcije.

3. minut - 0:1, Konarik. Rističević je kapitulirao posle tri odlične odbrane.

1. minut - 0:0, prve napade nisu iskoristli ni Srbi ni Mađari.

Intonirane su himne Mađarske i Srbije, sve je spremno za početak velike bitke u bazenu u Splitu.