Delfini rutinskom pobedom otvorili Evropsko prvenstvo! Savićeva četa bez greške, debitant nije imao šanse

29.08.2022

10:53

0

Podmladak odličan u Splitu

Tan2022-8-20_231117461_0 - Copyright TANJUG/ VLADIMIR SPORCIC/

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu u Splitu, a debitant Izrael je savladan sa 18:3 (1:0, 10:1, 3:1, 4:1).

Bilo je jasno da je ekipa Dejana Savića u prvom meču izraziti favorit, ali je problem nepoznanica u vidu debitanta, sa kojim se Srbija nedavno srela na turniru u Kragujevcu. Međutim, dve četvrtine nisu bile dovoljne kako bi se govorilo detaljnije o rivalu.

Današnji meč u Splitu, igran u podne, počeo je problematično po delfine. Kapiten Sava Ranđelović je brzo upao u problem sa ličnim greškama, dva isključenja bila su dovoljna da ga selektor ukloni sa bekovske pozicije. Ipak, napad Srbije je dobro funkcionisao, na golu je bio siguran Rističević, samo je nedostajao pogodak.

Tek u četvrtom minutu Drašović je doneo vođstvo, a do kraja prve deonice rezultat se nije menjao, zato je drugi kvartal bio i te kako raznovrstan. Nizali su se golovi Srbije, prednjačio je Drašović, zajedno sa tandemom iz Novog Beograda, Strahinjom Rašovićem i Mandićem, pa je prednost u jednom trenutku iznosila i 9:0.

Dobro je kružila lopta u napadu, promena na golu i Dobožanov među stativama, nisu uticale na ubedljivo vođstvo. U nastavku je Srbija dozvolila rivalu da priđe bliže golu, međutim, pada u igri nije bilo ni u jednom trenutku.

Najefikasniji u ubedljivoj pobedi bili su Radomir Drašović i Marko Radulović sa po četiri gola. Dušan Mandić je dodao tri, po dva puta su mrežu zatresli Strahinja Rašović, Ognjen Stojanović i Petar Velkić, uz jedan pogodak Viktora Rašovića.

Ono što selektora sigurno raduje je igra Dušana Mandića, koji je otputovao u Split nedovoljno oporavljen, a ekipu nije poljuljalo ni isključenje kapitena Ranđelovića. Na kraju, ubedljiv trijumf rezultatom 18:3 pred derbi grupe sa Mađarskom, koji će se igrati u sredu od 19 sati.

Prenos utakmice možete pratiti u tekstualnom prenosu na našem sajtu:

Četvrta četvrtina

8. minut - Radulović je pokušao šraubom da okonča meč, ali se isprečio blok. Ipak u poslednjim skeundama precizan za 18:3.

6. minut - Čeka se kraj meča. Odbrana je i dalje na dobrom nivou, u napadu Velkić stiže do novog pogotka, 16:3. Evo i kontre za Radulovića i velike razlike, 17:3.

3. minut - Izraelci koriste igrača više, 15:3. Pronašla je lopta put između Drašovića i stative, Dobožanov nije mogao da sačuva mrežu

2. minut - Mandić iz velike udaljenosti, 15:2. Srbija rutinski odrađuje posao

1. minut - Ponovo prvi napad za Srbiju i odličan napad Srbije sa igračem više, Radulović je zatresao konstrukciju gola. Od svega aut. Ranđelović je završio utakmicu, faul s leđa za peterac Izraela. Ipak, stativa, Srbija vodi sa 14:2

Treća četvrtina

8. minut - Mandić je isključen, Izraelci su imali dva šuta, ali na kraju peterac, usled faula Pljevančića, 14:2.

7. minut - Nije usporila Srbija čak ni prilikom velike prednosti, ali je rival uspeo da podigne odbranu na viši nivo.

5. minut - Siguran Dobožanov, a evo i peterca za Srbiju, međutim, Branković nije uspeo iz prvog pokušaja. Tek prvi faul Srbije u ovoj deonici, Drašović je odgurnuo rivala

4. minut - Drašović dominira u šutevima spolja. Snažno i veoma precizno, tačno u rašlje, konkuriše za gol meča, 14:1. Ovo je njegov četvrti pogodak na meču. Brani se Srbija i sa igračem manje. Odlična igra srpskog tima

3. minut - Prva odbrana za Dobožanova i evo nove kontre Srbije koju realizuje Viktor Rašović, 13:1 i to nakon asistencije starijeg brata Strahinje

2. minut - Kruži lopta oko odbrane Izraela, poigravali su se srpski vaterpolisti i na kraju proigrali Velkića na centru, 12:1.

1. minut - Strahinja stiže do lopte. Promena na golu Srbije, Lazar Dobožanov je sada među stativama

Druga četvrtina

8. minut - Evo i prvog, istorijskog gola za Izrael. Šlejn je pronašao prostor između ruke Brankovića i stative, Rističević je ulepšao pogodak rivala. Odmah je na drugojs trani uzvratio Drašović, 10:1. Duga lopta Drašovića i Strahinja iz prvog kontakta za 11:1. Pri tom rezultatu ekipe i odlaze na poluvreme.

7. minut - Mandić u svom stilu, 9:0. Ono što je važnije, pokazao je da je povreda iza njega!

6. minut - Doneo je Ranđelović igrača više, Mandić nije želeo da šutira iz dobre pozicije, već je uposlio mladog Radulovića, pod prečku za 8:0

5. minut - Kontra Srbije šest na pet i odlično proigravanje sa centra ka Stojanoviću na desnoj strani, 7:0. Isključenje i za Pljevančića i dug napad Izraela, ali Rističević upisuje osmu odbranu

4. minut - Srbija već rutinski. Stojanović za 6:0. Kapiten Ranđelović i dalje u igri, iako ima dva isključenja, ali umesto na bekovskoj poziciji, igra pre svega u napadu

3. minut - Odlično kruži lopta u napadu Srbije, a gotovo da se rivali nisu ni prebacili u defanzivu, a Radulović je već sa desnog krila povisio na 5:0.

2. minut - Igrali su Izraelci zonu na centru, pa je dovoljno prostora ostalo za Drašovića, koji je iz velike udaljenosti podigao prednost na 4:0.

1. minut - Viktor Rašović brži, napad za Srbiju. Radulović i Branković  su okušali šut, ali bezuspešno

Prva četvrtina

8. minut - Koristi Srbija igrača više, Mandić sa svoje pozicije za 2:0. Inače, ovo je levorukom šuteru 355 pogodak u nacionalnom timu. Odbrana je održala nivo, pa je u poslednjim sekundama i otvorena kontra, koju je realizovao Strahinja Rašović, 3:0

7. minut - Taman se Srbija odbranila, usledilo je isključenje za Pljevančića. Ali evo nove odbrane Rističevića. Sreća, Izraelci greše u dodavanjima

6. minut - Drugo isključenje za Ranđelovića, problem za Srbiju.

5. minut - Čvrsta odbrana Savićevog sastava, a potom i dobro organizovan napad, međutim, Stojanović je zatresao konstrukciju gola

4. minut - Igrač više za Srbiju, faul na centru. Evo i drugog igrača više i stiže pogodak, Drašović za 1:0

3. minut - Izraelci pokušavaju šutom iz daljine da iznenade srpsku odbranu, ali Rističević siguran. Još uvek Srbija traži svoj ritam u napadu.

1. minut - Počinje Evropsko prvenstvo i za Srbiju, prvi napad za Izrael. Igrač više za rivala, Ranđelović je isključen, ali je Srbija uspela da se odbrani, kontra na drugoj strani, ali Drašović ne koristi napad

Selektor Savić je na tribinama za ovaj meč ostavio Đorđa Vučinića i Vasilija Martinovića

- Iako to rezultat možda ne pokazuje, Crna Gora je lako pobedila Gruziju 14:11. Ajkule su bile sigurnije i ubedljivije, ali su se "uspavale" na kraju druge i početku treće četvrtine.

- Jedan od favorita na šampionatu je Španija, koja je lagano dobila Rumuniju 16:9. Pogledajte neke od zanimljivijih trenutaka sa tog meča:

Srbija: Dimtrije Strajo Rističiević, Dušan Mandić, Radomir Drašović, kapiten Sava Ranđelović, Đorđe Vučinić, Nemanja Vico, Strahinja Rašović, Petar Velkić, Luka Pljevančić, Marko Radulović, Ognjen Stojanović, Viktor Rašović, Lazar Dobožanov, Stefan Branković, Vasilije Martinović.