Bravo, bre, Delfini! Srbija osvojila turnir u Podgorici, u finalu pala "stara mušterija"

30.04.2022

21:21

0

I ranije je Podgorica bila

20220219vmMandic3 - Copyright MN Press

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je kvalifkacioni turnir Svetske lige!

"Delfini" su u finalu turnira u Podgorici pobedili Italiju 12:9.

Dobro je Srbija počela finale, povela je dva gola prednosti na sredini prve četvrtine, bilo je 3:1. Italijani su smanjili, pa je nastala borba.

Odlična igra "delfina" u napadu dovela je do čestih isključenja Italijana. Srbija je to vešto koristila i golovima Viktora Rašovića i Dušana Mandića na poluvremenu došla do dva gola prednosti, 6:4.

Nastavili su srpski vaterpolisti da igraju dobro i u drugom poluvremenu, da bi posle gola Radomira Drašovića stigla na "plus tri" - 9:6, u završnici treće četvrtine.

Treći gol najjefikasnijeg večeras, Draška Gogova doveo je Srbiju na prag osvajanja turnira, odnosno do četiri gola prednosti - 10:6.

Kvalitet i iskustvo su pomogli Srbiji da čuva prednost i tako na kraju dođe do novog zlata.

Najefikasniji večeras bio je Gogov sa tri gola. Po dva su dali Dušan Mandić i Viktor Rašović.

U timu Italije najjefikasniji je bio Nikolo Prešuti sa dva gola.

Finalni turnir Svetske lige igraće se od 23. do 29. jula u Strazburu.