16:38

0

Borba za treće mesto između svetskog i olimpijskog šampiona završena posle produžetaka

Tan2022-1-30_172454528_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Anna Szilagyi

Očekivalo se da odigraju finale Evropskog prvenstva, da se bore za titulu, ali su morali da se zadovolje utakmicom za treće mesto.

Optuženi su Danci da su u poslednjem kolu pustili Francusku da pobedi kako bi dobili lakšeg rivala u polufinalu, a ako su zaista igrali "sa digitronom u rukama", onda im se to obilo o glavu.

Nisu ni Francuzi ništa bolje prošli u drugom polufinalu, a nisu ni danas u meču za bronzu. Danska je slavila posle produžetaka sa 35:32 (29:29, 13:14)!

Centralne figure meča bili su golmani obe ekipe. Francuz Žerar, koji je i rukometaše Srbije dovodio do ludila, zabeležio je čak 18 odbrana, dok je njegov kolega sa gola Danske Landin imao jednu manje.

Pobednik je odlučen u dodatnih dva puta po pet minuta. Lauge i Holm doneli su Dancima tri gola prednosti, te prilično rutinski sačuvali tu prednost do isteka 70. minuta.

U borbi za zlato sastaju se Švedska i Španija.