Orlovi nadigrani: Rukometaši eliminisani sa Evropskog prvenstva

0

Francuzi su bili sigurni

20190411mmRadivo01 - Copyright MN Press

Rkometaši Srbije poraženi su u odlučujućem susretu na Evropskom prvenstvu.

Francuska je bila i više nego sigurna, ali su na kraju spustili gas, te su slavili sa 29:25 (16:7) i tako su ostavili orlove bez prilike za plasman u drugu rundu.

Mnogo bolji start Francuza, koji su za tri minuta stigli do tri gola. Tek u tim momentima, Srbija je stigla do prvog pogotka. Razbranio se Cupara, ali je odličan bio i Žerar na drugoj strani.
Neverovatan pogodak Borzaša, u rašlje, a izjednačenje nam je doneo Radivojević, 3:3.

Ali onda nakon egala, usledio je period igre koji su obeležili Francuzi, te su ubrzo otišli na +3.

Bio je to verovatno i poslednji trenutak da se verovalo da Srbija može do pozitivnog rezultata, a onda je usledila sve bolja igra trikolora u napadu, koji su nizali golove.

Sa druge strane, Srbija je srljala u napadu, organizacija istog je bila sve slabija, dok su Francuzi predvođeni golmanom Žerarom otišli na 15:5. Čak jedanaest minuta Srbija je bila bez pogotka, što je ostavilo traga na nastavak meča. Nakon pola sata igre, trikolori su vodili sa velikih 16:7.

Pogotkom Kukića, Srbija je otvorila drugo poluvreme. Ivanišević je potom skinuo zicer Francuzu, ali Mem nije greši. Đukić i Marsenić su ublažili zaostatak, a ubrzo je selektor trikolora zamenio celu postavku.

Iskoristio je tim Tonija Đerone slabiju igru rivala, te u finišu smanjili razliku. Ponovo je na terenu bio Radivojević, na koga je Srbija igrala u drugom delu. Na teren se vratio i Cupara, ali je poraz bilo nemoguće izbeći, a Francuska je na kraju slavila sa 29:25 i tako sa prvog mesta otišla u drugu rundu.

Ranije večeras, Hrvatska je bila i više nego ubedljiva u susretu sa Ukrajinom, te su obezbedili mirniji nastavak večeri. Pobeda od 38:25 bila je dovoljna da komšije mogu da navijaju za Francuze, odnosno pobeda trikolora znači da će u drugu rundu upravo Francuska i Hrvatska.

Tokom dana pojavila se informacija da će Srbija biti jača za Petra Nenadića, koji se oporavio od povrede butnog mišića, te je bilo u planu da zameni Petra Đorđića, koji je dobio pozitivan test na koronavirus i vratio se u Beograd. Ali u međuvremenu su beogradski mediji došli do informacije da je njegov klub, Vesprem, stopirao tu odluku, pa će Srbija i večeras igrati oslabljena.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Mae sa šest golova, Mem je dodao jedan manje. U našem timu, Radivojević je precizan bio sedam puta, a Kukić četiri.

Blog uživo:

Drugo poluvreme:

60. minut - Neverovatan pogodak Milosavljevića, ali na kraju 29:25 za Francusku

58. minut -Marsenić nije iskoristio priliku za -4, ali je usleila i deveta odbrana Cupare

55. minut - Dva gola Radivojevića, pa Sretenović za -6

51. minut - Cupara se vratio na gol Srbije, ali poraz je nemoguće izbeći

49. minut - Ponovo velika prednost za trikolore

44. minut - Tandem Kukić-Radivojević doneo nam je novi pogodak, i to sa igračem manje

42. minut - Treći pogodak Kukića

41. minut - Marsenić je smanjio razliku, ali je zatim usledio i pogodak Naija

37. minut - Pešmalbek je van terena na dva minuta

36. minut - Đukić je precizan sa bele tačke, -9, a zatim je snažno pogodio i kapiten Marsenić

32. - Ivanišević skida zicer, jedan na jedan, ali koji sekund kasnije, Mem "cepa" mrežicu

31. - minut -Pogotkom Kukića, Srbija je otvorila drugo poluvreme

Prvo poluvreme:

30. minut - Prazan gol Francuza iskoristio je upravo Ivanišević, sa svoje linije, 16:7, a tim rezultatom smo otišli i na pauzu

29. minut - Kukić je konačno prekinuo seriju rivala, a usledila je i promena na golu Srbije, umesto Cupare, sada je tu Ivanišević

26. minut - Maje ne greši, a Srbija je bez pogotka već deset minuta, 15:5

24. minut - Prazan gol Srbije i 13:5...

20. minut - Kako je meč odmicao, Francuska je pokazala da je ekipa iz više klase. Naša ekipa je igrala izuzetno loše u napadu, dok su trikolori otišli na +6

17. minut - Marsenić je sa pivotske pozicije smanjio razliku, a Cupara je zatim upisao novu odbranu

16. minut - Loše je Srbija igrala sa igračem više, pa je rival ubrzo stigao i do 9:4

13. minut - Francuzi su otišli na 8:4

11. minut - Dva minura za Orbovića zbog faula nad Karabatićem

10. minut - Žerar niže odbrane! Glavni igrač ekipe, ali je Pešmalbek prekinuo seriju, 6:4

9. minut - Dve brze odbrane u istom napadu francuskog golmana, a onda kazna na drugoj strani 5:3, zatim i +3

8. minut - Sedmerac za Srbiju i izjednačenje nam donosi Radivojević!

6. minut - Neverovatna odbrana Cupare! Odbranio je zicer Karabatiću, koji je išao kroz sredinu. Još jedna odbrana srpskog golmana, pa kontra Srbije i Radivojević za -1

4. minut - Kakav pogodak Borzaša! Iz faula, u rašlje, za prvi pogodak Srbije, 3:1

2. minut - Odbrana Francuske, pa novi pogodak sa desnog krila

1. minut - Prvi napad za Francuze, ali velika podrška Srbiji sa tribina. Ipak, vođstvo trikolora, Mem sa deset metara