Nemci se nikad ne predaju: Panceri preokrenuli protiv Portugala i stigli do prve pobede na EP

0

Autor: Milan Nastić

Izabarnici Joakima Leva pobedili sa 4:2

Copyright Tanjug/AP/Matthias Hangst/Pool Photo/

Nemci su još jednom pokazali da se nikad ne predaju. Tako je bilo i u meču sa Portugalom gde su gubili sa 1:0, ali su na kraju na Alijanc areni u Minhenu uspeli da preokrenu rezultat i stignu do prvog trijumfa na Evropskom prvnestvu.

Panceri su pobedili Portugal sa 4:2 i tako ostali u trci za plasman za narednu fazu, kad se na to doda su još poraženi u prvom kolu od Francuske, ova tri boda dobija još više na značaju.

Najzaslužniji za trijumf Nemaca bio je Robin Gosens, bek Atlante, koji je postigao jedan i bio asistent kod dva gola, i nije slučajno što je proglašen za najboljeg aktera meča.

Što se tiče same utakmice, bolje su krenuli Portugalci i terensku incijativu krunisali pogotkom Ronalda u 15. minutu.

U tom trenutku navijačima domaće ekipe nije bilo lako na stadionu u Minhenu , pogotovo što su i u prvom meču poraženi od Francuske.

Međutim, tada Nemci pokazuju svoju snagu i u četiri minuta prave preokret.

Do izjednačenja stižu autogolovima Diasa i Gerere u 35. i 39. minutu.

To je sigurno uticalo na samopouzdanje Portugalaca, i već na početku drugog poluvremena primaju još dva gola.

Prvo je strelac bio Haverc u 51, a devet minuta kasnije u listu strelaca se upisao Gosens.

Gosti su do drugog gola došali u 67. minutu preko Žote i to je bilo sve što su uradili u duelu sa Pancerima.

Posle remija Francuske sa Mađarskom i večerašnjeg trijumfa Nemačke, treće kolo doneće nam mnogo uzbuđenja gde se sastaju Francuska i Portugal, duel koji će odlučiti ko će od ove dve selekcije u narednu fazu.

Dok će izabranici Joakima Leva u Minhenu dočekati Mađarsku i imaju veliku šansu da preskoče grupnu fazu.