Blickrig Atalante za plasman u četvrtfinale Kupa Italije

22:42 >> 22:45

0

Tim iz Bergama bolji od Kaljarija

Copyright Profimedia/Jonathan Moscrop/Sportimage

Atalanta je pretposlednji učesnik četvrtfinala italijanskog Kupa, pošto je na svom stadionu bila bolja od Kaljarija 3:1 (1:0).

Dugo su izabranici Đanpjera Gasperinija tražili put do mreže rivala, kojeg je u 43. minutu “otvorio” Aleksej Mirančuk.

Iako su tada mnogi pomislili da je samo pitanje kojim će rezultatom Atalanta overiti prolazak u narednu rundu takmičenja, gosti su u 55. minutu stigli do izjednačenja preko Sotila.

Radost gostiju, međutim, bilo je kratkog daha, s obzirom da je usledio blickrig domaćih, u kojem je s dve asistencije briljirao Robin Gosens. Nemački vezista je najpre proigrao Luisa Muriela u 61. minutu, da bi tri minuta kasnije namestio gol i mladom hrvatskom defanzivcu Bošku Šutalu, koji je postavio konačan rezultat.