Kakva šteta! Zvezda izgubila u poslednjoj sekundi od prvaka Evrope!

19:20

0

Tim Dejana Radonjića poražen od Efesa sa 84:83

evroliga - Copyright Evroliga

Kakva šteta! Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa sa 84:83 (31:21, 12:25, 22:22, 19.15) u 17. kolu Evrolige košem Vase Micića u poslednjoj sekundi.

Izabarnici Dejana Radonjića definitivno večeras nisu imali sreće u meču sa prvakom Evrope, jer su izgubili nezasluženo.

Bili su crveno-beli u većem delu meča bolji tim, vodili do poslednjih trenutaka meča, a onda je Stefan Marković dve sekunde pre kraja napravio faul na srpskom košarkašku, koji je doneo pobedu domaćinima posle izvođenja slobodnih bacanja.

Ipak, košarkaši Zvezde zaslužuju sve pohvale, bili se egal sa prvakom Evrope, čak su bili i bliži trijumfa, ali ovaj put sreća nije bila na strani srpskog predstavnika.

Ceo tim je igrao na viskom nivou, i nema dileme da su zbunili favorizovani Efes, koji su verovatno mislili da će mnogo lakše izaći na kraj sa crveno-belima.

Klub iz Istanbula je bio samo bolji u prvoj četvrtini, od druge, sjajno su zaigrali košarkaši Zvezde, preuzeli su incijativu.

Igrali hrabro i prešli u vođstvo, koje su držali do dve sekunde pre kraja meča, kada je Micić postigao pobedonosne poene i doneo neviđanu radost navijačima u dvorani, koji su do poslednjeg trenutka strepeli za trijumf.

Najefikasniju u timu Efesa bili su Plajs sa 23 poena, zatim sledi Micić koji je meč završio sa 21 košem.

U Zvezdi dominirao je Kalinić sa 20 i Lazić sa 13 poena, a kapiten crveno-belih nema dileme da je odigrao najbolji meč od početka sezone.

KRAJ 84:83

39. minut - Ulazimo u uzbudljivu završnicu. Efes smanjuje na minus tri (81:78).

38. minut - Ne predaje se Efes, uspeva da smanji na pet. Biće još velike borbe do kraja utakmice.

35. minut - Fenomenalna partija srpskog predstavnika, i dalje vodi protiv prvaka Evrope 81:74.

33. minut - Ušli smo u egal utakmicu, borba za svaku loptu. Crveno-beli održavaju prednost (74:70)

31. minut - Efes preko Micića stiže do izjednačenja, odmah u sledećem napadu Ivanović postiže trojku.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Zvezda ovaj deo utakmice završila u svoju korist (68:63). Očekuje se velika borba u poslednjoj četvrtini. Kalinić postiže trojku uz faul.

28. minut - Zakuvalo se u Istanbulu, pršti na sve strane. Zvezda ima prednost od četiri poena (65:61).

27. minut - Efes pravi seriju od 4:0, domaćini se približili na pet poena.

25. minut - Najveća prednost crveno-belih na meču koševima Kuzmića i Lazića (62:53). Neverovatna igra u nastavku. Prvak Evrope u nokdaunu.

23. minut - Zvezda igra na visokom ritmu, odlično pariraju pravku Evrope i imaju vođstvo (54:50).

21. minut - Nastavlja Zvezda sa odličnim šutem za tri poena i u nastvaku. Imaju prednost od sedam poena (52:45). Trojke postižu Kalinić i Holins.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

20. minut - Zvezda ide na odmor sa vođstvom od tri poena (46:43).

18. minut - Mnogo bolja partije Zvezde, sjajni Lazi. pogađa treću trojku. Crveno-beli imaju vođstvo od četiri poena (44:39).

16. minut - Zvezda povela, odlična igra crveno-belih. Preko Voltersa do vođstva, ipak u sledećem napadu Plajs pogađa trojku, a Lazić uzvraća. Sjajna druga četrvtina.

14. minut - Kakav početak druge četrvtine srpskog predstavnika, prave seriju od 9:0. Totalno se vratili u igru.

13. minut - Bolje je krenula Zvezda u drugoj deonici i prave seriju od 7:0, i crveno-beli na minus tri.

11. minut - Prve koševe u drugoj četrvtini postiže lazić i to za tri poena. Smanjena prednost na sedam poena (31:24).

POČETAK DRUGE ČETVRTINE:

10. minut - Zvezda sa druge strane pravi seriju od 4:0 (28:21). Buba uzvraća i ovaj deo meča se završava u korist Efesa (31:21).

9. minut - Danston sa slobonih bacanja postiže poena, razlika se povećava, a odmah u sledećem napadu i Anderson pogađa (28:16).

7. minut - Mitrović pogađa i smanjuju na sedam koševa minusa (18:11).

5. minut - Mitrović nije pogodio zicer, ostalo je 15:9 za domaćina.

4. mnut - Larkin je na liniji slobodnih bacanja, Efes je poveo sa 13:5.

Na drugoj strani, crveno-beli su doputovali u Istanbul na krilima odlične partije protiv Bavaraca,  ali dobro raspoloženje kvare povrede Dejana Davidovca i Ognjena Dobrića.

Obojica su pod znakom pitanja, s tim da levoruki bek ima nešto veće šanse da zaigra.