21:09

0

Nemački tim priredio najveće iznenađenje u dosadašnjem delu Evrokupa

kosarka - Copyright Eurokup

Košarkaši Hamburg Tauersa priredili su veliko iznenađenje u 7. kolu Evrokupa i pobedili jednog od najvećih favorita za ovajanje ovog takmičenja ekipu Lokomotive iz Krasnodara sa 100:82 (23:28, 18:22, 29:10, 30:22).

Nema dileme da ovaj rezultat odgovara Partizanu koji sledeće nedelje putuje na noge Lokomotivi.

Ništa nije mirisalo na megasenzaciju u Nemačkoj. Naročito jer je tim iz Kubanja već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost (4:14), ali su domaći do kraja poluvremena uspeli da minus spuste na podnošljivih 9 razlike (41:50).

I onda je stvari u svoje ruke preuzeo Hamburg, dozvolivši u trećoj deonici gostima da postignu samo 10 koševa, naspram 29 postignutih. Dovoljno da u poslednji kvartal uđu sa deset poena prednosti (70:60).

Ni tu se nemački košarkaši nisu zaustavili. Pogađali su iz svih pozicija, kako je meč tekao, rasla je prednost Hamburga, do maksimalnih +18 u finišu (98:80), sa koliko su i završili ovaj fenomenalni duel i upisali drugi trijumf u sedam kola.