21:57

0

Barane su u zadru predvodili Jeremić, Gordić i Miković

Copyright ABA/KK Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši barskog Mornara savladali su u 11. kolu Admiral Bet ABA lige na gostujućem terenu ekipu Zadra rezultatom 76:71 (13:18, 21:20, 16:16, 21:22). Bila je ovo prva pobeda Barana na gostujućem terenu u ovoj sezoni.

Tokom prvog poluvremena, Barani su imali sigurnu prednost, koja se kretala i do deset poena. Predvodili su ih Milija Miković, koji je bio izuzetno raspoložen, te nije grešio sa svih pozicija, a sa distance su odlični bili Nemanja Gordić i Marko Jeremić. Međutim, nakon 38:34 na poluvremenu, Zadrani su bili inspirisani, te stigli i do izjednačenja.

Utakmica je na kraju rešena u poslednja tri munuta. Na liniju penala stao je Gordić, koji ne greši u takvim situacijama, te je i večeras potvrdio pobedu svoje ekipe rezultatom 76:71.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Marko Jeremić sa 18, Nemanja Gordić je ubacio 15, a koš manje Milija Miković, dok se kod domaćih istakao Trevor Tompson sa 27 poena.

Ovom utakmicom zatvoreno je 11. kolo Admiral Bet ABA lige.