13:10

0

Srpski tim bolji od Splita

mega1 - Copyright MN Press

Košarkaši Mege savladali su ekipu Splita rezultatom 78:65 (20:12 ,15:16, 22:22, 21:15), što je bila njihova četvrta pobeda u AdmiralBet ABA ligi u ovoj sezoni.

Najbolji igrač u pobedničkom timu bio je mladi supertalentovani krilni centar Nikola Jović, koji je zabeležio 25 poena, dok se kod gostiju istakao Tonko Vuko sa ubečenih 17 poena.

Igrači trenera Vlade Jovanovića od starta utakmice dali su do znanja protivniku da ih u ovom duelu interesuje samo pobeda. Već na početku ostvarena je solidna razlika (18:10), da bi se ona istopila tokom druge četvrtine (28:27), pa se opet vratila na pristojno odstojanje zahvaljujući triju Đurišić-Jović-Balcerovski.

Sličan pad dogodio se i u nastavku, kada su se Splićani približili na 43:41, ali odmah odbijeni serijom 8:2 u uvodnim minutima poslednjeg kvartala.

Utakmicu je sa tribina pratio i sportski direktor Partizana Zoran Savić.