21:18

0

Dramatična završnica sjajnog srpskog derbija

DRL_3548 - Copyright ADmiralBet ABA liga/borac/Dusko Radisic

FMP će prenoćiti na čelu AdmiraBet ABA lige. „Panteri“ su velikim preokretom nadoknadili 16 poena zaostatka protiv Borca i u Čačku slavili - 80:77 (14:29, 28:20, 21:14, 17:14).

Sjajan je bio srpski derbi u dvorani kraj Morave. Nošeni podrškom punih tribina, izabranici Marka Marinovića su furioznu otvorili meč i posle samo četiri minuta igre već imali ogromnih plus 12 (12:0), da bi na polovini prve deonice poveli 17:2.

Malo toga je polazilo za rukom gostima u tim momentima, a kada je delovalo da se „panteri“ konačno bude, Čačani su nanizali šest poena i u 15. minutu došli do maksimalnih 37:21.

Delovalo je tada, iako je do kraja ostalo mnogo vremena, da FMP nema spasa, ali su košarkaši tima iz Železnika uspeli da „povuku“ ručnu i ekspresnom serijom 8:0 prišli na jednocifren minus (37:29).

Ipak, Borac je do finiša prvog poluvremena uspeo da sačuva dvocifrenu razliku, da bi pred odlazak na veliki odmor Džons i Nerandžić ubacili trojke i vratili „pantere“ na 49:42.

Marinovićev tim, međutim, nije podlegao pritisku u tom momentu. Mirno su Čačani ušli u drugo poluvreme i trojkom Čarapića u 24. minutu došli do plus 11, ali su potom potpuno stali, do kraja trećeg kvartala postigli samo četiri poena, što je FMP iskoristio da na poslednji dvominutni odmor ode u eglu (63:63).

Završna deonica protekla je u rezultatskoj klackalici. Prednost je konstantno prelazila s jedne na drugu stranu, a meč je rešen u poslednjih 30-ak sekundi, ubačenim penalima Džonsa i Njuelsa s jedne, te promašenim šutevima van linije 6.75 Hejla i Čarapića.

Njuels je sa 23 poena i 10 skokova bio najbolji pojedinac meča, Pavićević je dao 13, dok su Džons, Nerandžić i Tasić meč završili sa po 12 poena. Kod domaćina, najefikasniji je bio Marinković (17 poena), Lopez je ubacio 13, dok su Lešić i Čarapić dali po 11.