Mornar je zakucan za dno: Ubedljiva pobeda Cedevita Olimpije u Ljubljani

22:00

0

Domaći tim pregazio rivala iz Bara u poslednjoj četvrtini

ales fevzer - Copyright ABA/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Kada pogledate rezultat duela 8. kola AdmiralBet ABA lige između Cedevita Olimpije i Mornara, pomislićete da su se domaći igrali košarke u Ljubljani.

Konačnih 79:59 (24:21, 18:15, 14:18, 23:5) govori da su gosti pošteno stradali u Sloveniji. Na kraju i jesu, ali samo zbog očajno odigrane poslednje četvrtine.

Sve do poslednjih deset minuta pitanje pobednika nije bilo moguće ni naslutiti. A onda je Mornar ubacio ukupno pet poena i poklonio pobedu rivalu, a sebe ostavio zakucanog na poslednjem mestu sa samo jednim trijumfom i sedam poraza.

Bivši igrač Crvene zvezde Jaka Blažič i bivši igrač Partizana Edo Murič vodili su domaće do trijumfa sa 11, odnosno deset poena, dok se kod gostiju istakao Vladimir Mihailović sa 16 poena.