Orlići uprskali stvar, visi plasman na Evropsko prvenstvo: Ispustili dva gola prednosti u duelu sa Albanijom

13.11.2021

17:31

0

Fudbaleri Srbije (U19) imali pobedu u džepu, pa primili dva gola u poslednjih šest minuta susreta

20211008ivU19SrbBih14 - Copyright MN Press

Od gotovog - veresija. U tu rečenicu najbolje staju sva dešavanja utakmice između Albanije i Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina.

Sve su izabranici selektora Dejana Brankovića imali u svojim rukama.Posle pobede nad Severnom Makedonijom od 2:1, vodili su sa 2:0 u Elbasanu i već bili sigurni učesnici Eura.

A onda su u poslednjih šest minuta primli dva gola i opasno zakomplikovali situaciju i doveli plasman na EP pod veliki znak pitanja.

Golove za Srbiju postigli su Mituljikić u 42. i Lazetić u 77. minutu, dok su strelci za Albaniju bili Nerguti u 84. i Špendi u 88. minutu.

Umesto da zajedno sa Francuzima već spremaju taktiku za EP, Orlići moraju da se nadaju povoljnom raspletu 16. novembra.

Tada će igrati sa Francuskom, dok će u drugom meču snage odmeriti Albanija i Severna Makedonija.

printscreen/uefa.com

Orlići će sigurno na EP ukoliko ne izgube od Francuza, odnsono ako Albanija ne pobedi u poslednjem meču. Postoji mogućnost da i u slučaju poraza Srbije, odnosno pobede Albanije učesnik EP ipak bude naš tim, ali će onad o tome odlučivati gol razlika.