Zvezdin prvi korak ka srpskom tronu: Mega počišćena u "Pioniru"

19:42 >> 19:57

0

U dvorani Aleksandar Nikolić počela finalna serija Superlige

Košarkaši Crvene zvezde napravili su prvi korak ka osvajanju srpskog trona.

Crveno-beli su u dvorani “Aleksandar Nikolić”, u prvom meču finala plej-ofa Superlige počistili Megu 98:69 (31:17, 26:20, 21:19, 20:13).

U reprizi finala Kupa “Radivoja Koraća”, bez pomoći Korija Voldena, izabranici Dejana Radonjića su od prvog minuta zagospodarili terenom i od starta jasno stavili gostima do znanja da nemaju šta da traže u beogradskom hramu košarke.

Već u uvodnoj deonici crveno-beli su “zatrpali” koš Mege sa svih strana, a sve lopte koje nisu prošle kroz obruč iz prve, završavale su u rukama Zvezdinih košarkaša koji su poentirali iz drugog, pa čak i trećeg pokušaja.

Pet ubačenih trojki i 11 ofanzivnih skokova na kontu Zvezde na kraju prve deonice najbolje pokazuju odnos snaga na terenu, koji se nijednog momenta, do poslednjeg zvuka sirene, nije menjao.

Crveno-beli su iz napada u napad povećavali plus do maksimalnih 30 poena (93:63) u finišu četvrtog kvartala, a jedina mrlja na sjano izdanje jadranskog šampiona jeste povreda skočnog zgloba Džordana Lojda, koji je u završnici treće četvrtine, prilikom šuta za tri poena, doskočio na nogu Kuzmiću i potom uz pomoć saigrača napustio parket.

Zvezda bi već u petak (20 časova) mogla da podigne pehar prvaka Srbije, ukoliko na gostovanju protiv Mege upiše još jedan trijumf. U suprotnom, o državnom prvaku odlučiće majstorica u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Tok utakmice možete videti u nastavku.

CRVENA ZVEZDA: Hol 2, Lojd 9, Uskoković, Davidovac 8, Lazić 9, Rit 3, Radanov 15, Dobrić 20, Simonović 6, Jagodić Kuridža 12, Kuzmić 4, Noko 10.

MEGA: Petrušev 5, Tepić 6, Kljajević, Momirov 3, Novak 5, Simonović 8, Cerovina 3, Matković 10, Kazalon 16, Milosavljević 6, Simanić 7, Langović.

Crveno-beli su savladali Megu 98:69.

38′ – ZVEZDA NA PLUS 30

Trojkom Dejana Davidovca, u 37. minutu, Zvezda dolazi do, dosad maksimalnih, 93:63.

36′ – ČEKA SE SAMO KONAČAN REZULTAT

Na isteku 36. minuta, posle trojke Jagodića Kuridže, crveno-beli dolaze do plus 27 – 90:63.

34′ – POVEĆAVA SE PREDNOST

Zvezda preko visokih igrača, Kuzmića i Jagodića Kuridže podiže prednost na 85:58, 34. minut.

32′ – ZVEZDA NASTAVLJA SA “DALEKOMETNOM PALJBOM”

Zvezda na otvaranju završne deonice ubacuje svoju 12. trojku u dosadašnjem toku meča. Precizan je, uz pomoć table, na isteku napada, bio Branko Lazić – 81:56, 31. minut.

30′ – KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Na kraju treće deonice Zvezda vodi 78:56, ali utisak sjajne partije kvari povreda skočnog zgloba Džordana Lojda u završnici pretposlednjeg kvartala. Američki bek je ubacio trojku, ali je doskočio na nogu Ognjena Kuzmića, posle čega je uz pomoć saigrača napustio parket.

28′ – RAZIGRANI RADANOV

Zvezdin bek je posle dva poena ubacio trojku uz zvuk sirene, a potom je poentirao uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem vratio Zvezdu na više od 20 poena prednosti – 75:51.

26′ – MEGA SMANJUJE MINUS

Polovičnim učinkom Kazalona i još jednom trojkom Milosavljevića Mega prilazi na 67:47, a posle tajm auta Radonjića mini seriju rivala prekida Radanov.

24′ – ZVEZDA NE SPUŠTA GAS

Jagodić Kuridža i Dobrić podigli su prednost Zvezde na 65:40, posle čega je Milosavljević ubacio trojku – 65:43, 24. minut.

22′ – NEEFIKASAN START

Posle dva minuta igre u trećoj deonici prve poene u nastavku meča postigao je Noko. Na drugoj strani trojku je ubacio Petrušev – 59:40.

20′ – POLUVREME

Kako je završio prvu deonicu, tako je Ognjen Dobrić stavio tačku i na drugu. Trojkom Ognjena Dobrića uz zvuk sirene za 57:37 na kraju prvog poluvremena.

18′ – MEGA ZAPRETILA

Mega pravi seriju 7:0 i posle trojke Kazalona prilazi na 46:31, ali je Zvezda imala spreman odgovor i sa dve vezane trojke Simonovića vratila plus – 54:35.

16′ – CRVENO-BELI NA PLUS 20

Polovičnim učinkom Radanova s linije penala Zvezda je došla do 20 poena viška, koje je sa dva ubačena bacanja “održao” Kazalon – 46:26.

14′ – ZVEZDA “REŠETA” KOŠ RIVALA

Trojkom Simanića Mega je pokušala da zaustavi nalet crveno-belih, koja je posle sedme trojke u dosadašnjem toku meča (Davidovac) došla nadomak plus 20 – 41:22, 14. minut.

12′ – MEGA U PROBLEMIMA

Kako su završili prvu, crveno-beli su otvorili i drugu deonicu – trojkom Lazića – 34:17.

10′ – KRAJ PRVE ČETVRTINE

Zvezda je u prvih 10 minuta pogodila pet trojki, ostvarila 11 skokova u napadu što je dovelo do, u dosadašnjem toku meča, maksimalnih 31:17 na kraju prve deonice, koju je ubačenim šutem van linije 6.75, uz zvuk sirene, zatvorio Dobrić.

8′ – ZVEZDA NA DVOCIFRENOM PLUSU

Zvezda na isteku 7. minuta prvi put na meču ima dvocifreni plus, posle poena Lojda u kontri – 21:11.

6′ – MEGA U SVE VEĆEM MINUSU

Zvezda na isteku 5. minuta vodi 15:8, posle poena Jagodića Kuridže pod košem i trojke Branka Lazića. Crveno-beli su u uvodnih pet minuta meča ostvarili već sedam ofanzivnih skokova. Mini seriju Zvezde 5:0 polovičnim učinkom s linije penala prekida Petrušev.

4′ – OFANZIVAN SKOK ČUVA ZVEZDINO VOĐSTVO

Poenima Noka uz faul Zvezda je došla do 8:2, ali su potom Novak poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem približili goste na minus dva – 10:8.

2′ – ZVEZDA KREĆE TROJKAMA

Duel je otvoren zakucavanjem Simonovića i trojkama Jagodića Kuridže i Dobrića na drugoj strani – 6:2, 2. minut.