22:42

0

Izabranici Janisa Sferopulosa između dva velika evroligaška izazova upisali novu recku na Jadranu

Jago dos Santos na meču Zvezde i Mornara u Baru - Copyright AdmiralBet ABA liga/Mornar/MEDIA Pro

Zvezdine šanse za plasman u plej-in Evrolige drže sa na tankim nitima teorije posle poraza od Bajerna u Minhenu, ali sve dok je digitron uključen crveno-beli će se boriti za nastavak borbe u elitnom takmičenju i posle završetka ligaškog dela sezone.

Za tako nešto biće im neophodan brejk u Monaku naredne nedelje, a izabranici Janisa Sferopulosa večeras su u Baru protiv Mornara napravili odličnu uvertiru za meč u Francuskoj 102:66.

Nema se mnogo toga reći o okršaju u Beograđana i Barana u Topolici. Dok su crveno-beli tražili pravi šuterski ritam domaćin je uspevao da bude konkurentan, čak i u prednosti na kraju prve deonice. Međutim, kada su favorizovani gosti posle sedam uzastopnih promašaja ubacili prvu trojku na meču preko Hange u 13. minutu stvari su postale mnogo jednostavnije za srpskog prvaka.

Ubačen šut iskusnog mađarskog univerzalca van linije 6.75 kao da je skinuo neke okove sa ruku njegovih saigrača koji su ekspresno pobegli na dvocifrenu prednost i samo je na trenutak ugrozili početkom trećeg kvartala.

Ipak, sredinom pretposlednje deonice Tobi, Giedraitis i Mitrović kreirali su seriju gostiju 8:2 za velikih plus 17, da bi pred odlazak na poslednji dvominutni odmor sa još devet uzastopnih poena gosti i definitivno slomili otpor, ove sezone, potpuno nedoraslog rivala (76:47).

MORNAR: Bulatović, Veders 11, Dan-Martin 13, Luis 5, Luković, Bursać, Voler 14, Komnenović 4, Gavrilović 9, Vranješ 3, Marej 7, Radetić.

CRVENA ZVEZDA: Smart 16, Lazarević 9, Hanga 7, Davidovac 13, Mitrović 14, Lazić, Tobi 11, Bolomboj 6, Nedović 8, Gedraitis 9, Gilespi 2, Jago 7.

KRAJ! Zvezda je pobedila Mornar 102:66!

38. MINUT - Traje Zvezdina serija, lakim poenima Mitrovića i posle zakucavanja Smarta otišla je na 14:0 za novi maksimalni plus večeras - 97:61. U završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom crveno-belih 97:62.

36. MINUT - Zakucavanjem Smarta i lakim poenima Jaga, Zvezda na polovini četvrte četvrtine vodi 87:61. Crveno-beli se serijom 8:0 vraćaju na plus 30 na isteku 36. minuta igre - 91:61.

34. MINUT - Sve je odavno rešeno u Topolici. Značajno je opao i ritam igre na obe strane terena. Posle 34. minuta igre Zvezda vodi protiv Mornara 83:61.

32. MINUT - Završni kvartal je otvoren poenima Lazarevića - 80:50. Domaći odgovaraju trojkom Volera i poenima Gavrilovića, posle čega Sferopulos odmah reaguje tajm autom - 80:55. Na isteku 32. minuta meča Smart pogađa jedan od tri penala - 81:55.

30. MINUT - Trojka Hange, pa poeni Smarta u kontri za novo najveće vođstvo crveno-belih večeras u Baru - 76:47. Voler trojkom prekida seriju Zvezde 9:0. Na kraju treće četvrtine Zvezda vodi protiv Mornara 78:50.

28. MINUT - Seriju Zvezde 8:0 sa dva, od tri, ubačena bacanja prekida Martin - 67:47, 27. minut. Odgovaraju sa po dva ubačena penala na drugoj strani Davidovac i Bolomboj - 71:47 pred završna dva minuta treće deonice.

26. MINUT - Martin ubacuje još jednu trojku, Jago vraća na drugoj strani istom merom. Na polovini treće deonice Zvezda vodi 62:45. Odoše crveno-beli na novi maksimalni plus posle poena Nedovića i trojke Davidovca - 67:45. Pavićević traži tajm aut.

24. MINUT - Tobi i Giedraitis i Mitrović kreiraju Zvezdinu mini seriju 8:2 za velikih plus 17 na isteku 24. minuta igre - 59:42.

22. MINUT - Zakucavanjima Mitrovića i Giedraitisa Zvezda odbija početni nalet Mornara i pokušaj domaćina da se približe na jednocifren minus - 51:40.

20. MINUT - Marej vezuje pet poena i u 19. minutu vraća Mornar na minus 11 - 47:36. Sferopulos traži minut odmora posle kojeg Lazarević promašuje trojku na zonu Mornara. Domaći nisu iskoristili priliku da se spuste na jednocifren minus pošto nisu uspeli da upute šut ka košu u vremenu predviđenom za napad. Poslednji napad u prvom poluvremenu nije iskoristila ni Zvezda, posle druge četvrtine crveno-beli vode protiv Mornara 47:36.

18. MINUT - Odgovara Zvezda zakucavanjem Tobija i poenima Davidovca sa linije penala za prvo dvocifreno vođstvo jednog tima večeras - 41:31, 17. minut. U završna dva minuta prvog poluvremena ulazi se s vođstvom Zvezde 45:31 posle poena uz faul i promašenog bacanja Smarta, te dva ubačena penala Lazarevića.

16. MINUT - Zvezda kreira seriju 7:0 i posle poena Davidovca, Nedovića i trojke Smarta dolazi do najveće prednosti u dosadašnjem toku meča - 37:29. Pavićević traži tajm aut posle kojeg Gavrilović nije poentirao iz prodora. Iskupio se košarkaš Mornara ukradenom loptom Davidovcu u reketu Zvezde, posle čega zakucava Vejters - 37:31.

14. MINUT - Crveno-beli su u seriji 6:0 i posle trojke Hange vode 27:23, 13. minut. Izgubili su Zvezdini košarkaši loptu u napadu na plus četiri, što trojkom kažnjava Voler. Raspucali su se košarkaši na obe strane, posle trojke Tobija, novu trojku ubacuje i Voler. Zvezda vodi 30:29.

12. MINUT - Zvezda šutira 0/6 za tri poena u dosadašnjem toku meča. Martin promašuje dva bacanja na plus dva za Barane u 11. minutu, na drugoj strani Hanga je sa istog odstojanja bio polovično precizan - 23:22. Posle promašene trojke Bursaća, Nedović poentira iz prodora i vraća Zvezdu u vođstvo.

10. MINUT - Posle trojke Martina, tobi na drugoj strani dolazi do novih poena posle ofanzivnog skoka - 20:18. Pošto je Giedraitis bio polovičan sa linije penala, Martin je ubacio novu trojku - 23:19. Na kraju prve četvrtine Mornar vodi protiv Zvezde 23:21.

8. MINUT - Tobi hvata ofanzivni skok posle promašene trojke Jaga i vraća crveno-bele na posed zaostatka - 17:14. Dva napada košarkaši Mornara nisu iskoristili na plus tri, posle čega u kontri Davidovac smanjuje Zvezdin minus na jedan poena pred završna dva minuta uvodne deonice - 17:16.

6. MINUT - Dva napada su domaći propustili na plus četiri, što je na polovini uvodne deonice poenima sa poludistance kaznio Giedraitis - 14:12. Vranješ ubacuje trojku za najveće vođstvo jednog tima u dosadašnjem toku meča - 17:12.

4. MINUT - Barani serijom 7:0 dolaze do prednosti  na isteku 4. minuta igre - 14:10.

2. MINUT - Pošto su obe ekipe prokockale uvodne napade na meču, prve poene postiže Luka Mitrović. Na drugoj strani Barane u vođstvo, prvom trojkom večeras, dovodi Gavrilović. Posle dva minuta igre Zvezda vodi 6:5 posle poena Nedovića i Bolomboja.

- Strateg Barana Mihailo Pavićević istakao je pred dolazak Zvezde da je to tim kojem niko u regionu ne može da preti.

- Janis Sferopulos je u najavi meča naglasio kako je jasno da iznenađenja u Topolici ne sme da bude.