Mega slomila "fenjeraša" i na sjajan način nastavila sezonu: Blistao centar, istakli se mladi igrači

0

Autor: P.K.

"Ružičasti" su sve bliži plej-ofu

Filip Jović zakucava - Copyright ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Košarkaši Mege na najbolji mogući način nastavili sezonu u AdmiralBet ABA ligi, pošto su posle pauze ubedljivo pobedili Krku u gostima 91:106 (29:27, 20:25, 22:27, 20:27).

Ekipa Marka Baraća počela je da lomi protivnika u trećoj četvrtini, da bi se pred odlučujućih 10 minuta odvojio ne osetniju razliku. Dobar ritam preneli su i na poslednju četvrtinu i ubrzo stigli do dvocifrene prednost, koju domaćin nije mogao da stigne.

Mega je tako došla do 11. pobede, i sada ima skor 11/10, dok je Krka na bilansu 4/17.

Sjajan meč odigrao je centar Mege Uroš Plavšić i postavio lični rekord u ABA ligi sa 32 poena, a uhvatio je i devet skokova za indeks korisnosti 35. U stopu su ga pratili Omerdžan Iljasolu sa dabl-dablom od 17 poena i 11 asistencija (indeks 22), kao i Nikola Đurišić sa 17 poena i sedam skokova (indeks 29).

Na najbolji način je priliku iskoristio i sveže punoletni Filip Jović, pa je za manje od 15 minuta ubacio 19 poena i bio drugi strelac ekipe. Dvocifren je na kraju bio i Stefan Miljenović sa 11 poena, a samo jedna asistencija mu je nedostajala za dabl-dabl.

U ekipi Krke najefikasniji je bio Leon Stergar sa 21 poenom, po 19 su dodali Jan Špan i Marko Radovanović, dok je do 12 brojao Miha Cerkvenik.