Milojević je i dalje svima u mislima! Igralo se u NBA, ali su mečevi počinjali minutom ćutanja! (FOTO)

19.01.2024

07:29

0

Pobedila je Micićeva Oklahoma, ali je Rajakovićev Toronto poražen

Dejan Milojević 1977 - 2024. - Copyright AP Photo/Rick Bowmer

NBA liga i dalje žali zbog prerane i iznenadne smrti Dejana Milojevića, pa je Golden Stejt odložio još jednu svoju utakmicu. Ipak, ostali timovi su nastavili sa svojim obavezama, pa je u noći između četvrtka i petka odigrano pet utakmica. I počinjale su minutom ćutanja, kao znak sećanja na Milojevića.

Tako je na primer Oklahoma Siti pobedio Jutu na gostovanju sa 134:129. Tako je Džez poražen posle šest uzastopnih pobeda, dok je Tander posle dva poraza upisao pobedu. Najefikasniji u redovima Oklahome bio je Šaj Gildžes-Aleksander sa 31 poenom, dok je Džajlen Vilijams od ukupnih 27 poena 11 ubacio u poslednjoj četvrtini.

Aleksej Pokuševski nije igrao, a Vasilije Micić je imao skromnu minutažu od devet minuta, i za to vreme je ubacio šest poena (2/2 iz igre), a imao je i jednu asistenciju.

Na drugoj strani, Kolin Sekston je u redovima Jute bio najefikasniji sa 31 poenom, dok je Lauri Markanen dodao 26.

Toronto našeg trenera Darka Rajakovića je kao domaćin poražen od Čikaga. Rezultat je bio 116:110, uz po 24 poena Nikole Vučevića i Demara Derozana. Vučević je imao i 14 skokova, dok je poen manje od pomenutog tandema ubacio Kobi Vajt.

Za poražene Reptorse, Skoti Barns je ubacio 31 poen.

Indijana je kao gost savladala Sakramento, sa 126:121, a i na ovom meču je odata počast Milojeviću. Kao što smo rekli, počelo je minutom ćutanja uz slike pokojnog srpskog trenera.