Jokića izdao šut: Somborska mašina stala, treći poraz šampiona u nizu! Denver u velikim problemima!

09.12.2023

07:43

0

Autor: D. P.

NBA šampion u krizi

Copyright Tanjug/AP

Košarkaši Denvera doživeli su i treći poraz u nizu. Posle neuspeha protiv Sakramenta i Klipersa, Nagetsi su još jednom potučeni pred svojim navijačima od Hjustona rezultatom 114:106.

Nikola Jokić ponovo nije bio na svom šampionskom nivou, kao ni svi njegovi saigrači. Somborac se zadržao na 23 poena, 16 skokova i pet asistencija, dok su Džamal Marej i Majkl Porter postigli 21, odnosno 20 poena.

Tanjug/AP
Marej i Jokić

U timu Hjustona Boban Marjanović nije ulazio u igru, ali Roketsima nije ni bila potrebna pomoć klupe, jer je prva petorka odradila veći deo posla u ovoj pobedi. Gosti su od starta nametnuli ritam i svoj stil igre koji im je doneo kontrolu rezultata tokom celog meča.

U poslednju četvrtinu ušli su sa 20 poena prednosti i tada je već bilo jasno da im pored šuterski neraspoloženog Jokića pobeda ne može izmaći.

Jokić je na parketu proveo 34 minuta. Šutirao je loših 8/24 za dva poena i 1/2 sa trojke, imao je tri izgubljene lopte i dve blokade.

Denver - Hjuston 106:114

Filadelfija - Atlanta 125:114
Majami - Klivlend 99:111
Oklahoma - Golden Stejt 138:136
Šarlot - Toronto 119:116
Orlando - Detroit 123:91
Boston - Njujork 133:123
Bruklin - Vašington 124:97