00:44

0

Igosi su u dramatičnoj završnici uspeli da se dokopaju produžetka, u kojem je zablistao američki bek

Stefan Mudi na meču sa Zadrom - Copyright AdmiralBet ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

Na osnovu svih rezultata u poslednjih nekoliko nedelja, večerašnji duel Igokee i Zadra u Laktašima poneo je epitet malog derbija 9. kola AdmiralBet ABA lige. A meč koji su odigrali košarkaši dva tima u potpunosti je opravdao taj naziv, s obzirom da je rešen tek u dodatnih pet minuta i to posle prave drame u završnici četvrtog kvartala – 100:94 (19:25, 17:27, 27:17, 20:14, 17:11).

Stefan Mudi ponovo je bio heroj Igosa. Pošto im je pre dve nedelje doneo senzacionalnu pobedu protiv Partizana u Areni, američki bek je večeras u potpunosti zablistao u produžetku u kojem je Zadranima ubacio čak 13 poena i poveo ekipu Vlade Jovanovića do treće uzastopne regionalne pobede.

Sa druge strane, Zadrani će i te kako imati za čime da žale. Odigrali su perfektno prvo poluvreme, na gostujućem terenu ubacili 52 poena do kraja druge deonice i utabali put do maksimalnih 17 poena viška na ulasku u 23. minut – 56:39.

Međutim, Mudi je u narednom napadu ubacio trojku i pokrenuo „lančanu reakciju“ ubačenih šuteva van linije 6.75 (pet u trećoj četvrtini) domaćeg tima koji je već na isteku 27. minuta uspeo da napravi potpuni poreokret (63:59).

Ipak, gosti su tada ponovo zagospodarili terenom. Do kraja treće deonice nanizali su 10 poena, vratili prednost na svoju stranu i u završna dva minuta četvrte četvrtine ušli više nego solidnih plus pet (83:78).

Ali, do kraja četvrtog kvartala Božić i drugovi nisu uspeli da postignu niti jedan poena, pa je Jeremićeva trojka 15 sekundi pre isteka 40. minuta značila i ulazak u produžetak, u kojem je Mudi bio centralna figura.

Amerikanac je meč završio sa 24 poena, Jeremić je ubacio 19, Nakić 16, dok su po 10 dali Atić i Tanasković. Kod gostiju je ponovo fenomenalan bio Luka Božić (28 p, 12 sk, 6 as), Drežnjak i Ramljak postigli su po 14 poena, 11 je dao Mazalin, dok je meč sa 10 poena završio Lakić.