Igokea nastavlja da ruši favorite! Posle Partizana, zakucana i Budućnost!

18.11.2023

19:40

0

Igosi na krilima senzacionalnog trijumfa u Areni protekle sedmice rutinski uzeli skalp gostima iz Podgorice

Nikola Tanasković zakucava na meču protiv Budućnosti - Copyright AdmiralBet ABA liga/Igokea/Marija Vuruna

Igokea će, sva je prilika, ove sezone biti važan faktor u AdmiralBet ABA ligi. Tim Vlade Jovanovića u dva uzastopna kola „uzeo je meru“ favoritima za najviši plasman u regionalnom takmičenju. Posle senzacionalnog trijumfa protiv Partizana u Areni prošlog vikenda, Igosi su večeras u Laktašima srušili i Budućnost – 88:74 (24:17, 22:18, 22:17, 20:22).

Bez obzira što „đetići“ u poslednje vreme prolaze kroz veliku krizu, Igokea ih je prilično rutinski oborila na pleća. Sjano šutersko izdanje iz najveće dvorane na Balkanu, Igosi su preneli i na otvaranje meča protiv Budućnosti. Sa tri ubačene trojke u prvih šest minuta duela Atić je poveo domaćina do dvocifrenog vođstva (16:6), koje gosti iz Podgorice do kraja meča nisu uspeli ozbiljnije da ugroze.

Sa prvom ubačenom trojkom na meču na otvaranju treće četvrtine Budućnost i nije mogla da očekuje bolji rezultat, mada su do sredine pretposlednjeg kvartala Podgoričani bili rezultatski u utakmici (52:46). Međutim, tada je usledila serija Igosa 10:0, pa u prvoj polovini četvrte četvrtine još veća (13:0) za maksimalnih 81:55 u 35. minutu.

Nikola Tanasković je odigrao još jedan sjajan meč u dresu Igosa ove sezone. Sa 24 poena predvodio je najbolje strelce večeras, Atić je dodao 18, Marić je ubacio 14, a Jeremić 10 poena. Kod gostiju su se poenterski istakli Ros i Megi sa po 14 poena, jedan manje postigao je Džons, dok je Rajt meč završio sa 11 poena.