Srbija se ubedljivom pobedom oprostila od EP! Nemice "počišćene" za kraj! (VIDEO)

15:58

0

Pobedom nad Crnom Gorom izboren plasman na kvalifikacioni turnir za OI u Parizu

Copyright fiba.baskeetball

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije zauzela je peto mesto na Evropskom prvenstvu na kojem je startovala kao branilac titule. Izabranice selektorke Marine Maljković su pobedile Nemačku u utakmici u "Stožicama" u Ljubljani, rezultatom 78:62 (25:15, 22:19, 15:9, 16:19).

Nažalost, titula nije odbranjena, ali je jedan cilj ipak ispunjen. Pobedom nad Crnom Gorom izboren je plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Parizu.

Nešto kasnije za treće mesto će igrati Francuska i Mađarska, a za titulu će se boriti Španija i Belgija.

Pobeda našeg nacionalnog tima nije dolazila u pitanje nije ni u jednom trenutku dolazile u pitanje, ali je razlika varirala. Bile je i nekoliko poena, ali je išla i preko 20 poena (68:47).

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Ivon Anderson sa 16 poena (6/12 za dva, 4sk, 6as, 4 ukr), dok je Mina Đorđević dodala 12. Po 10 poena su ubacile Aleksandra Crvendakić i Dragana Stanković.

U reprezentaciji Nemačke najefikasnija je bila Luiza Gajzelzoder sa 14 poena.

Srbija - Nemačka 78:62 (25:15, 22:19, 15:9, 16:19)

SRBIJA: Raca 9, Anderson 16, Janković 1, Čađo 8, Stanković 10, Jovanović, Nogić 7, Katanić 1, Crvendakić 10, Topuzović 4, Đorđević 12.

NEMAČKA: Greinaher 9, Besoir 8, Krauder 3, Gajzelzoder 14, Sontag 2, Guelih 10, Hartman 6, Degbeon 2, Brunkhorst 6, Stah 2.

Četvrta četvrtina - 78:62

Kraj utakmice!

39. MINUT - Đorđević polaže za 77:60. Katanić polovična sa linije slobodnih bacanja - 78:62.

38. MINUT - Čađo pogađa za dva poena i sada je 73:58.

35. MINUT - Jovanović ne pogađa za tri poena, ali je Besoar precizna za smanjenje prednosti na 71:56.

34. MINUT - Stanković upisuje defanzivni skok, a zatim i nove poene - 68:47. Zatim Raca pogađa za tri poena - 71:47.

31. MINUT - Loš početak poslednje deonice. Anderson gubi loptu. Grajnaher kažnjava i pogađa za dva poena. Sada je 62:45, ali uzvraća Anderson i povećava na 64:45.

Treća četvrtina - 62:43

30. MINUT - Anderson krade (treća krađa za sada) loptu i Đorđević poentira, sada je 62:43.

28. MINUT - Crvendakić pogađa za dva, pa onda i Gulih - 55:43. Zatim Crvendakić staje na liniju slobodnih bacanja. Pogađa jedno, za 56:43.

26. MINUT - Anderson pogađa oba bacanja za 53:41.

25. MINUT - Za sada nema mnogo poena u ovoj deonici.

Sonja Grajnaher pogađa za tri i smanjuje na deset poena - 51:41.

23. MINUT - Anderson skok u odbrani, zatim se piše i asistencija. Poeni Stankovićeve za 49:34.

21. MINUT - U istom minutu, Nogić neuspešna za dva poena, a zatim i blokada Stankovićeve.

Počinje drugo poluvreme

U prvih 20 minuta, Anderson je ubacila deset poena (4/7 za dva), uz dve asistencije. Po sedam su dale Nogić i Crvendakić. Čađo je na šest, uz dva trojke iz tri pokušaja.

Za Nemice, Luiza Gajzelzoder ubacila sedam. Svenja Brunkhorst je postigla jedan manje.

Druga četvrtina - 47:34

20. MINUT - Anderson asistencija, a Stanković pogađa za dva poena - 45:34. Zatim i Anderson pogađa i sada je 13 razlike za Srbiju - 47:34.

19. MINUT - Čađo neuspešna pri polaganju, Nemice su na minus devet - 43:34.

18. MINUT - Nogić pogađa za dva poena - 43:32.

16. MINUT - Janković polovična sa linije bacanje - 41:30.

fiba.baskeetball

15. MINUT - Anderson krade loptu, a Đorđević iz skok šuta pogađa za 34:26. Čađo pogađa za tri i sada je 40:28. Tajm-aut daje rezultat.

14. MINUT - Tajm-aut traži Maljković. Nemice su smanjile na 32:26.

13. MINUT - Crvendakić gubi loptu, poeni za Nemačku. Brunkhorst smanjuje na 30:21, ali Đorđević uspešna na polaganju - 32:21.

11. MINUT - Počelo je novim poenima za Srbiju - 27:15.

Prva četvrtina - 25:15

10. MINUT - Stanković neuspešna prilikom polaganja, ali u narednom napadu Crvendakić jeste - 22:15 za Srbiju.

Crvendakić nastavlja da pogađa, ovog puta za tri - 25:15.

8. MINUT - Serija Srbije od 4:0. Vodimo sa 17:13. Stanković sa linije penala, a Crvendakić za dva.

6. MINUT - Uspevaju Nemice da izjednače na 13:13. U redovima Nemačke Gajzelzoder najefikasnija sa pet poena. Toliko je ubacila i Nogić.

5. MINUT - Posle 8:2 za "lavice", Nemice su se približile, ali se Srbija opet "odlepila". Sada je 13:8, a po četiri poena imaju Raca, Nogić i Anderson.

3. MINUT - Srbija ima prednost zahvaljući poenima Anderson i Race. Rezultat je 4:2 u korist našeg tima.