Srpkinje predale krunu! Odigrale najgori meč na EP, protiv verovatno novog šampiona u istorijskom meču

Autor: D. P.

Neprepoznatljive "lavice" poklekle pred silnim "mačkama"

Jovana Nogić u prodoru - Copyright fiba.basketball

Srbija je ostala bez zlata i medalje na Evropskom prvenstvu!

U pravoj demonstraciji sile Belgija je pobedila 93:53 (28:8, 21:23, 22:14, 22:8).

Belgija jeste izuzetan tim, dugo se ulagalo u njega i gradio se godinama, ali Srbija je odigrala izuzetno slab meč, a ovih 40 razlike zaista nije pravi pokazatelj razlike u timovima.

Apsoloutna zvezda utakmice i celog šampionata je Ema Mesman, koja je meč završila sa 15 poena, 13 skokova i 10 asistencija, što je prvi tripl-dabl u istoriji ženskih evropskih prvenstava. Treba reći da je 30-godišnji krilni centar Belgije, petostruki evropski prvak i WNBA šampion iz 2019 pravi uzor, jer nosi slušni aparat.

Belgija je u jednom trenutku imala čak 60 odsto šut za tri. Srbija je, sa druge strane, promašila otprilike sve.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Ivon Anderson sa 20 poena i šest skokova.

Ona je jedina bila dvocifrena. Saša Čađo je završila meč sa 9 poena, a sve je dala za otprilike minut, kada je vezala tri trojke. Mina Đorđević je dodala 8 poena.

Tina Krajišnik je odigrala tek nešto više od pet minuta zbog povrede, a i Aleksandra Crvendakić nije mogla da pomogne timu kako može.

Belgija će u polufinalu igrati sa pobednikom duela Francuska - Crna Gora. Poraženi iz tog duela će se sa Srbijom boriti za peto ili šesto mesto, koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre 2024.

37. minut: Ovde se samo čeka kraj. 87:49

- Znamo svi kakav su tim, svaka čast, ali da li je moguće da mi jedan koš ne možemo da damo? - to su reči Marine Maljković sa tajm-auta.

36. minut: Fenomenalno igra Belgija, skoro sigurno gledamo na delu novog evropskog prvaka. Podigle su formu sada i igraju svoj najbolji meč na šampionatu. Emi Mesman fali jedna asistencija za tripl-dabl. 79:45

fiba.basketball

33. minut: Kjara Liskens i Antonija Delere daju koševe bez odgovora i to je 30 razlike za Belgiju. 75:45

32. minut: I dalje čekamo prvi poen u ovoj četvrtini...

Kraj treće četvrtine, 71:45

30. minut: Nova trojka za Belgiju! Trojke šutiraju 11/18. One su zaista klasa za sebe, biće čudo ako ne osvoje zlato. 71:45

27. minut: Belgija ima odgovor na svaki napad Srbije, ne deluje da će posustati. 62:43

25. minut: Vrlo je sigurna Belgija, ne dozvoljava ništa Srbiji. 57:33

21. minut: Nastavljen je meč...

Kraj prvog poluvremena, 49:31

20. minut: Kraj prvog poluvremena, 49:31. Jako loše poluvreme Srbije, a najbolje Belgije na šampionatu. Svima su pokazale zašto su glavni favoriti za zlato.

18. minut: Saša Čađo daje svoju treću trojku za minut i sama drži Srbiju!. 45:29

17. minut: Belgijanke ne samo da igraju bolje, već im sve ide od ruke. Čađo daje trojku i drži Srbiju na ispod -20. 41:23

15. minut: Odbile su Belgijanke napad Srpkinja i povratile veliku prednost. 37:16.

12. minut: Srbija pravi seriju 6:0, selektor Belgije to seče tajm-autom. 31:14

11. minut: Posle punog minuta, dobili smo prvi koš, trojka Belgije - 31:8.

Kraj prve četvrtine, 28:8

10. minut: Jasno je da su Belgijanke bolje, ali Srpkinje su promašile neke otvorene šuteve. Moraće Maljkovićeva da dobro ovo zategne… Kraj prve četvrtine, 28:8

9. minut: Izgubljena lopta Srbije, jesu Belgijanke favoriti, ali nisu baš bolje za 20 razlike. No, ovaj meč demonstrira zašto su glavni favoriti za zlato. 25:6

7. minut: Kjara Linskens pogađa oba slobodna bacanja za vođstvo Belgije 23:4

6. minut: Anderson! Konačno, posle pet minuta i 10 sekundi prvi poeni za Srbiju. Ali, "mačke" odgovaraju trojkom! 17:2.

5. minut: Nastavlja se katastrofa, 12:0...

4. minut: Tajm-aut nije urodio plodom, Belgijanke su jače i brže, teraju Srpkinje na greške. 10:0, i dalje bez poena za naš tim...

3. minut: Slab početak Srbije, Belgija je lako došla do 8:0. Moraće ovo mnogo bolje, Maljkovićeva je uzela prvi tajm-aut na meču, nepuna tri minuta od početka utakmice.

1. minut: Počeo je meč!

- Igračice su na terenu, meč uskoro počinje!

- U prvom meču četvrtfinala slavila  je Mađarska, u utakmici za infarkt. Čehinje su gubile 10 razlike u četvrtoj deonici, a onda su 11 sekundi pre kraja povele. Ipak, Mađarice su iskoristile preostalo vreme i postigle koš tri sekunde pre kraja utakmice za trijumf 62:61.

14.51 - Još pamte 2021.

14.00 - Belgijanke su pobedile u grupi selekcije Izraela, Češke i Italije. Naš devojke bile su bolje od Slovačke i Turske, ali su poražene od Mađarske, pa su kao druge u grupi morale da igraju meč osmine finala protiv Velike Britanije.