Bledi Partizan glatko izgubio u Ljubljani: Crno-beli se nisu ni pojavili u Ljubljani, idemo u majstoricu!

20:02

0

Crvena zvezda će još da čeka rivala u finalu

Kevin Panter - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Moraće Partizan još da čeka finale plej-ofa AdmiralBet ABA lige! Iako je dobro počinjao svaku četvrtinu, nije pronalazio ritam, imao je mnogo praznih minuta i na kraju je rival pobedio i izjednačio na 1:1 u seriji.

Cedevita Olimpija - Partizan 95:83 (29:26, 22:15, 22:19, 22:23)

Majstorica se igra 6. juna od 20 sati.

Opet bledo izdanje i opet dva različita lica Partizana. Tri od četiri četvrtine su odlično počinjali, sa dobrom energijom, ali bi onda prosto stali. Kada se na to doda i ove sezone famozna treća četvrtina - jasno je da je to nedovoljno za pobedu nad Cedevita Olimpijom.

Naravno, treba biti fer i odati dužno poštovanje domaćinu i njegovom treneru Miru Aliloviću, koji je sjajno reagovao posle prvog mečeva i napravio potrebne korekecije za svoj tim

Kada se na to doda i "džoker" Matic Rebec, koji ove sezone nije imao centralnu ulogu, ali je večeras bio "kec iz rukava", može se reći da je Cedevita Olimpija više nego zasluženo pobedila – igrala je sve vreme bolje, prilagodila se na svaku promenu crno-belih i skakala i šutirala sa mnogo samopouzdanja.

Domaćin je i ovog puta imao više skokova, kao i u prvom meču, 16 više , ali je sada imao mnogo bolji šut. Štaviše, odličan šut – 71,4 za dva – 20/28, uz trojke 12/32.

To je anuliralo solidan šut Partizana – 15/29, odnosno 51,7 odsto.

No, čak i uz ovakve procente, Partizan je mogao i morao više, a posebno u segmentu od koga je patio i u prvom meču – ofanzivni skok rivala. Kada se na to dodaju problemi sa faulovima od početka i činjenica da se tim probudio tek u finišu, jasno je da su ekipe zaslužile majstoricu.

Partizan je predvodio kapiten Kevin Panter sa 24 poena i osam skokova. Odličan na oba kraja terena bio je Dante Eksum, koji je postigao 16 poena i na kome je napravljeno devet faulova. Džejms Naneli je dodao 14 poena, ali on je od 23 minuta na terenu igrao jako malo. Lesor je dodao 11 poena, Smailagić i Madar po 8, a Papapetru 2.

Zek Ledej nije dao nijedan poen, promašio je sva četiri šuta za dva i jedan za tri i odigrao je meč za zaborav, baš kao i Trifunović, koji nije imao nijedan poen, ali je napravio četiri faula, od čega jednu tehničku grešku.

Kod Cedevita Olimpije, svi igrači koji su ulazili su se upisali na strelce. Najefikasniji je bio Jogi Ferel sa 21 poenom, osam skokova i sedam asistencija. Alen Omić je dodao 10 poena i šest skokova, a jedini preostali "dvocifreni" jeste Edo Murić sa 10 poena.

No, "džoker" je bio Rebec. On je meč završio sa šest poena i tri asistencije, ali maltene svaki od tih parametara bio je ključan, u trenucima kada je Partizan prilazio i kada je meč bio "na ivici".

Timovi sada imaju sedam dana da se odmore, treniraju i pripreme. A onda – puna Arena i borba za finale u još jednom ključnom meču sezone.

Kraj meča, 95:83

40. minut: Murić pogađa trojku i stavlja tačku na ovaj meč! Idemo u majstoricu 95:81, 58 sekundi do kraja.

39. minut: Dragić pogađa trojku četiri sekunde pre kraja napada, deluje da je ovde rešeno. 92:81. Još 91 sekunda do kraja.

39. minut: Panter za tri! 87:79, još dva i po minuta. Ferel brzo rešava, a onda Eksum ide na liniju za slobodna bacanja - pogađa oba. 89:81 1.50 do kraja.

37. minut: Madar krade Ferelu loptu, istrčava kontru i polaže. Alilović traži tajm-aut. 87:76

36. minut: Smailagić pogađa dva penala, posle koša domaćina, Madar daje trojku. Ima li Partizan vremena? 3.48 do kraja, rezultat je 87:74

35. minut: Partizan ima 16 skokova, Cedevita Olimpija čak 34, od čega 11 u napadu! Panter je dobio tehničku grešku zbog prigovora, što je četvrta tehnička na ovom meču. Mulalić je promašio tri od četiri bacanja. 85:69

34. minut: Rebec svojim pasovima prosto izmišlja poene za Matkovića! Mora Obradović opet da traži tajm-aut, ali Partizan definitivno ne liči na sebe. 84:69.

34. minut: Papapetru daje koš, a Lesor zarađuje tehničku, što mu je četvrti faul. Mulalić daje oba bacanja, a onda pogađa Murić! Cedevita Olimpija potpuno razigrana, Panter donosi kratak predah trojkom. 82:69.

32. minut: Rebec daje trojku! Opet je +13 za domaće - 76:63.

31. minut: Lesor daje koš i bacanje za -10 - 73:63.

Kraj treće četvrtine, 73:60

30. minut: Miro Alilović dobija tehničku, Panter koristi bacanje, ali Partizan ne preostalih 4,7 sekundi. 73:60. Još 10 minuta

30. minut: Mulalić daje trojku uz bacanje, koje promašuje, ali hvata ofanzivni skok da bi Alibegović završio napad. Neverovatno! Partizan nije iskoristio svoj napad, a Cedevita Olimpija završava trojkom Rebeca devet sekundi pre kraja! Ovo je najveća prednost, 73:59

29. minut: Naneli daje trojku, Ferel pogađa oba bacanja, pa Eksum promašuje šut za tri, da bi Cedevita Olimpija posle još jednog ofanzivnog skoka poentirala. Mora Obradović ponovo da traži tajm-aut. 65:56

27. minut: Lesor pogađa posle prodora, na drugoj strani Omić promašuje, ali hvata ofanzivni skok, ali Smailagić ga faulira, njegov treći. Tajm-aut Obradovića, ali sada Eksum faulira Omića, igrača koji je u prvom meču imao 17 ofanzivnih skokova. Večeras nastavlja u istom stilu. Omić pogađa samo drugo. 59:53

26. minut: Dragić je napravio faul u napadu, pa dobio tehničku, ai Partizan nije uspeo da izjednači, ali je Ledej promašio. Dragić daje trojku, a Cedevita Olimpija se vraća na +7 - 58:51.

24. minut: U naletu je Partizan, predvođen Panterom prilazi na 53:50.

21. minut: Počela je treća četvrtina. Jeremić je promašio trojku, ali Madar nije! 51:44.

Strelci:

Cedevita Olimpija: Rebec, Ferel 15, 5sk, 4as, Radović 2, Jeremić 9, Alibegović 5, Murić 2, Mulalić nije ulazio u igru, Kosi nije ulazio u igru, Matković 4, Gnjidić nije ulazio u igru, Omić 7, Dragić 7.

Partizan: Ledej, Drezgić nije ulazio u igru, Koprivica nije ulazio u igru, Panter 10, Smailagić 6, Papapetru, Eksum 10, Naneli 9, Lesor 6, Trifunović, Anđušić nije ulazio u igru, Madar

Kraj prvog poluvremena, 51:41

20. minut: Eksum pogađa samo drugo bacanje. Još 58,9 sekundi do kraja meča. Trifunović pravi faul, pa onda dobija i tehničku! Ferel pogađa sva tri bacanja i Cedevita Olimpija dolazi do svoje najveće prednosti. 48:41. Posle toga Lesor gubi loptu u napadu, a onda i pravi faul uz pogodak Alibegovića! Kakav košmar, ovo mu je treći faul, dok Trifunović ima četiri. Siguran je sa penala, 51:41. Prva dvocifrena prednost na ovom meču.

Crno-beli imaju 20 sekundi za poslednji napad. Ništa! 51:41

19. minut: Partizan je malo napadački posustao, ali se Eksum snalazi. Na drugoj strani Ferel daje trojku iz koraka u nazad - to je skoro nemoguće braniti! 45:40

18. minut: Lesor daje oba bacanja za izjednačenje, a onda Omić daje dva penala, pa Alibegović zakucava! Igra se u serijama, ali domaćin vodi 42:38

17. minut: Serija penala na obe strane, ali Cedevita Olimpija kontroliše meč. Vrlo je neizvesno. 38:37.

14. minut: Opet Panter, Partizan ima sada opet prednost. 31:35

13. minut: Lesor daje jedno bacanje, a onda Panter pogađa za izjednačenje! 31:31. Vrlo dobra energija Partizana sada!

11. minut: Posle skoro punog minuta bez poena, Lesor sa obruča daje prve poene. Odgovara Matković. 31:28

Kraj prve četvrtine, 29:26

10. minut: Odbranila se Cedevita Olimpija za 10:0, probudila se publika, ali Dante Eksum pogađa sa pola terena! 29:26!

10. minut: Matković sjajno kreira sebi, a Cedevita Olimpija pravi seriju 8:0, drugi put u četvrtini. Tajm-aut besnog Obradovića. 27:23

9. minut: Lesor pogađa bacanja, a Ferel i Jeremić vezuju trojke bez odgovora i domaćin vodi! 25:23.

7. minut: Naneli opet daje trojku! Već pet, što je skoro kao u celoj prvoj utakmici. Dragić vraća, domaćin se brani, pa Jeremić vezuje drugu trojku za Cedevita Olimpiju. Imamo borbu! 19:21

7. minut: Odbranio se Partizan, a onda je i Naneli dao trojku! Tajm-aut za Alilovića. 13:18

5. minut: Cedevita Olimpija se prilagodila na pritisak Partizana ubrzanom igrom. Crno-beli ne koriste nekoliko napada i ekstra poseda, a domaćin pravi seriju 8:0 za vođstvo. Prekida to Panter trojkom! 13:15

4. minut: Ferel daje koš, pa dva bacanja bez odgovora. Pokušavaju domaćini što više da ubrzaju igru. 9:12

3. minut: Smailagić i Naneli pogađaju trojke, a Panter daje pod faulom i Partizan ima prvu ozbiljniju prednost. 5:12.

1. minut: Smailagić je promašio trojku, a na drugoj strani odlični Omić daje prve koševe na ovom meču. Na drugoj strani Smailagić pod faulom daje prve poene na ovom meču. Pogađa i bacanje. 2:3

1. minut: Počeo je meč!

- Solidno su popunjene Stožice, mnogo je navijača Partizana.