Crvena zvezda je u polufinalu AdmiralBet ABA lige! Zadar je precrtan, na redu je Budućnost!

0

Autor: G. F.

Crveno-beli slavili u veoma čudnom meču u dvorani Krešimir Ćosić u Zadru

Zadar - Crvena zvezda - Copyright AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Crvene zvezde izborili su plasman u polufinale AdmiralBet ABA lige u kom ih čeka ekipa Budućnosti.

Crveno-beli su u čudnom meču savladali Zadar u gostima sa 74:63 i izbegli majstoricu u Beogradu.

Pobeda je ono što će se pamtiti iz ovog duela, a sigurno je da će trener branioca titule imati šta da kaže svojim izabranicima posle meča u Zadru. Na momente su delovali kao prava ekipa, a na momente kao da im nije do košarke. U periodima kada su radili posao kako treba prednost je bivala i dvocifrena, ali se još jednom ponovila ta sklonost ka padovima u igri, koja je domaćina držala u igri.

Ipak, kvalitet je došao do izražaja kada je bilo najvažnije i Zvezda je upisala važan trijumf i izbegla majstoricu u Beogradu.

Zadar: Dejvis 11, Klarica, Sikirić, Žganec, Čampara 15, Matulina, Lakić 4, Drežnjaka 7, Božić 17, Ramljak 6, Šantelj 3.

Crvena zvezda: Vildoza 9, Lazarević, Kampaco 12, Mitrović 13, Lazić 1, Martin, Dobrić 9, Ilić, Nedović 7, Marković 7, Petrušev 11, Bentil 5.

Kraj utakmice, 63:74.

39. minut, 60:69 - To je to, Crvena zvezda je u polufinalu AdmiralBet ABA lige.

37. minut, 55:66 - Upalio je Ivanovićem tajm-aut, prednost je ponovo dvocifrena. Sve zasluge idu na adresu Stefana Markovića, koji je vezao dve trojke i doneo energiju ekipi.

34. minut, 53:58 - Ivanović traži tajm-aut jer je igra crveno-belih ponovo postala u najmanju ruku neozbiljna.

33. minut, 51:57 - Zadrani rešili da trojkama smanje prednost, ali su pogodili samo jednom iz šest pokušaja!

Kraj treće četvrtine, 44:53 - Zvezdu još 10 minuta deli od pobede i plasmana u polufinale AdmiralBet ABA lige.

28. minut, 41:51 - Nema tempa igre, Zvezda se vratila na dvocifreu prednost!

26. minut, 39:48 - Prilično nepovezana igra u poslednjih nekoliko napada na obe strane.

24. minut, 37:46 - Prograli su crveno-beli kako umeju i to se odmah vidi na semaforu.

22. minut, 37:40 -  Ponovo je ritam sport, a to nekao više čeži Zvezdi. Dobra vest je da se Dobrić vratio u igru, odnosno da povreda nije teže prirode.

Kraj druge četvrtine, 33:35 - Zvezda je sa penala vratila prednost, ali će trener Duško Ivanović svakako imati šta da im kaže u pauzi.

18. minut, 33:30 - Trojkom Dejvisa domaćin je stigao do prvog vođstva na utakmici. Neobjašnjivo je šta se dešava sa igračima Crvene zvezde.

17. minut, 30:30 - Petrušev je prkinuo seriju Zadra od 13:0, ali su ekipe u potpunom egalu.

15. minut, 25:28 - Neverovatna serija grešaka Zvezde, pre svih Kampaca, i Zadar se vratio u meč!

14. minut, 17:28 - Majstorija Luke Mitrovića! Okrenuo je rivala i sjajno zakucao. Dobrić je na klupi, deluje da se povredio. Kampaco se vratio na parket.

12. minut, 12:26 - E to već liči na košarku koju Zvezda treba da igra! Domaćin nastavlja po starom, ali crveno-beli to sada kažnjavaju!

Kraj prve četvrtine, 12:19 - Zvezda ima prednost, ali je ona mogla da bude i veća budući da Zadar igra izuzetno konfuzno i loše. Završnicu je za crveno-bele odigrao i Luka Vildoza. Kampaco je na klupi zbog 2 faula.

8. minut, 5:14 - Nedović vezuje 5 poena, raste prednost Zvezde!

6. minut, 4:7 - MVP ligaškog dela takmičenja Luka Božić postiže prve poene, a pogađa i Ramljak. Kampaco upisao još 2 poena.

4. minut, 0:5 - Serija grešaka na oe strane se nastavlja. Pogodio je Petrušev, a Ramljak uspeo da promaši već četiri puta ispod samog koša!

2. minut, 0:3 - Posle nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane Fakundo Kampaco pogađa za tri poena.

Utakmica je počela!

- Duel počinje minutom ćutanja u čast Damir Šolmana, legende jugoslovenske košarke.

- Utakmicu za Crvenu zvezdu počinje ovih pet igrača: Kampaco, Nedović, Lazarević, Martin, Petrušev.

- Prva petorka Zadra je Dejvis, Žganec, Lakić, Božić i Ramljak.

- Duel između Zadra i Crvene zvezde vodiće iskusna sudijska trojka:  Saša Pukl, Ilija Belošević i Mario Majkić

- Crveno-beli su slavili u prvom meču sa 100:73, ali su u toku sezone imali i poraz od Zadra, pa moraju malsimalno ozbiljno da pristupe susretu i opravdaju ulogu favorita.

- Ponoviću se, ali ništa se nije promenilo u odnosu na prethodnu utakmicu, pa i najavu prethodne utakmice. Očekuje nas dobra ekipa, koja igra dobru košarku, nema pritisak, ima najkorisnijeg igrača lige (Luka Božić) i igra pred svojom publikom. Želimo pobedu i mkasimalno ozbiljno moramo da pristupimo ovoj utakmici da odigramo čvrsto i dobro. Krećemo u utakmicu kao da je 0:0 u seriji - rekao je u najavi meča trener Zvezde Duško Ivanović.

- I pre nego smo išli i Beograd rekli smo da je to evroligaška ekipa s vrhunskim igračima. Spremaju se detaljno za svakog protivnika, a naročito sada kada više ne igraju Evroligu pa imaju više vremena za pripremu. Poslednja utakmica nam je izuzetno koristila, igrali su sto odsto, nisu nam do zadnjeg napada dali da dišemo. Takve utakmice ti daju do znanja gde si na tom nivou, šta moraš popraviti i nakon toga smo igrali odlično protiv Cibone - kaže trener Zadra Danijel Jusup.