Silna Zvezda preslišala Zadar! Šampion stotkom krenuo u odbranu trona!

21:45

0

Crveno-beli večeras u dvorani „Aleksandar Nikolić“ počeli plej-ofa AdmiralBet ABA lige

Nemanja Nedović - Copyright MN Press

Mini predah je završen, košarkaši Crvene zvezde počeli su trijumfalno završne borbe za odbranu regionalnog trona. Prva prepreka na tom putu im je Zadar, koji je večeras u dvorani „Aleksandar Nikolić“, u prvom meču četvrtfinala plej-ofa AdmiralBet ABA lige, deklasiran 100:73.

Opravdali su izabranici Duška Ivanovića u potpunosti epitet apsolutnog favorita. Osim kratke rezultatske klackalice u uvodnih nekoliko minuta meča, preostali deo susreta protekao je u potpunoj dominaciji Lazića i drugova.

Crveno-beli su goste počeli da lome u drugoj polovini drugog kvartala. Vezane trojke Vildoze i Lazića bile su uvod u seriju Zvezde 17:1 kojom je Zadar i definitivno prelomljen posle samo 19 minuta igre (56:32).

U nastavku meča jedino se postavljalo pitanje konačnog rezultata i da li će srpski i regionalni šampion stići do 100 poena. To su uspeli u poslednjem napadu na meču posle koša Dobrića, dok su Zadrani u finišu uspeli koliko toliko da ublaže poraz posle maksimalnih plus 33 koliko je Zvezda imala u nekoliko navrata.

Podsetimo, uvodna runda doigravanja za šampionsku titulu igra se na dve pobede, a bolji iz ovog duela u polufinalu će se sastati sa pobednikom serije u kojoj snage odmeravaju Budućnost i Mega.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 8, Lazarević 5, Kampaco 8, Mitrović 13, Lazić 6, Martin 8, Dobrić 8, Ivanović 3, Nedović 16, Marković 5, Petrušev 16, Bentil 4.

ZADAR: Dejvis 3, Klarica, Sikirić, Žganec 3, Čampara 5, Matulina, Lakić 11, Drežnjak 11, Božić 18, Ramljak 17, Šantelj 5.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT: KRAJ! Zvezda je pobedila Zadar 100:73!

38. MINUT - U završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom Zvezde 98:70. Čeka se stotka u Pioniru!

36. MINUT - Sve je odavno rešeno u dvorani "Aleksandar Nikolić" i samo je pitanje koji će biti konačan rezuzltat večerašnjeg meča. Posle poena uz faul i ubačenog bacanja Mitrovića Zvezda na isteku 36. minuta vodi 95:62.

34. MINUT - Mini serijom 4:0 Zvezda u 34. minutu dolazi do novog najvećeg plusa na meču - 88:55.

32. MINUT - Ekspresno Zvezda vraća razliku na 30+ posle trojki Nedovića i Markovića 84:53.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Seriju gostiju 10:0 poenima sa poludistance prekida Vildoza. Na kraju treće deonice srpski i regionalni šampion vodi 78:53.

28. MINUT - Zadrani pokazuju znake života u završnici treće deonice, serijom 8:0 u završna dva minuta pretposlednjeg kvartala ulaze sa minus 25 - 76:51.

26. MINUT - Rastrčali su se i razleteli izabranici Dušaka Ivanovića u trećoj deonici, posle dva veoma atraktivna zakucavanja Martina Zvezda podiže prednost na 76:43.

24. MINUT - Razbijaju crveno-beli Zadrane u ovim momentima. Lazić i Petrušev trojkama, te Marin poenima pod košem doneli su Zvezdi novi maksimalni plus 72:41.

22. MINUT - Petrušev otvara drugo poluvreme sa šest vezanih poena i podiže prednost Zvezde na 64:37.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 58:36.

18. MINUT - Nastavlja se Zvezdina serija i posle tajm auta Jusupa, Petrušev (zakucavanje) i Nedović (dve trojke) podižu je na 13:0 za ogromnih plus 21 u 18. minutu - 52:31.

16. MINUT - Prokockali su gosti napad na minus osam da još više smanje zaostatak, što odmah trojkom na isteku napada kažnjava Lazić za novi najveći plus domaćih - 39:28. Dobrić faulira Drežnjaka prilikom šuta za tri poena, hrvatski reprezentativac ubacio je sva tri bacanja - 39:31, 15. minut. Zvezda mini serijom 5:0, posle trojke Vildoze, u 16. minutu dolazi do novog najvećeg vođstva - 44:31.

14. MINUT - Dobrić (trojka) i Mitrović (poeni pod košem) donose crveno-belima prvi dvocifreni plus na meču, 33:23, 17. minut. Ramljak ubacuje trojku na drugoj strani, ali potom odmah na isti način uzvraća Vildoza - 36:26. Ramljak poenima uz faul i promašenim bacanjem čuva Zadar na jednocifrenom minusu - 36:28.

12. MINUT - Druga deonica otvorena je promašajem Drežnjaka s jedne i trojkom Dobrića sa druge strane - 28:20. Imali su crveno-beli napad na plus osam, ali je Mitrović izgubio loptu posle čega Drežnjak ubacuje trojku - 28:23.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Ramljak je lupio rampu Kampacu u kontri na plus šest za Zvezdu, posle čega Lakić poentira na drugoj strani. Potom košarkaš Zadra prvi treću ličnu grešku na isteku 9. minuta, a Mitrović sa dva ubačena penala vraća crveno-bele na šest poena viška - 23:17. Drežnjak je ubacio važnu trojku za goste. Na kraju prve deonice crveno-beli vode 25:20.

8. MINUT - Zvezda je u sreriji 6:0 posle poena uz faul i promašenog bacanja Martina - 17:11. Nalet crveno-belih sa 2+1 prekida Božić - 17:14, 7. minut. Gosti su u mini seriji 4:0 posle polovičnog učinka Žganeca sa linije penala. U završna dva minuta uvodnog kvartala Zvezda ulazi sa plus četiri - 19:15.

6. MINUT - Imao je Zadar napad na plus jedan, ali je Lazarević ukrao loptu Božiću na centru terena i potom se sa 2+1 nagradio na drugoj strani, uz drugi faul Dejvisa - 11:9. Posle poena Ramljaka, Nedović ubacuje svoju prvu trojku na meču, a potom Kampaco polovičnim učinkom sa linije penala donosi Zvezdi, dosad maksimalnih, plus četiri - 15:11.

4. MINUT - Nekoliko grešaka na obe strane i skoro dva minuta bez poena, pre nego što je Božić vratio Zadru minimalni plus - 7:6. Nedović prve poene na meču postiže sa linije penala (2/2).

2. MINUT - Meč je počeo izgubljenom loptom Zvezde i poenima Dejvisa. Kampaco na drugoj strani ubacuje trojku posle ofanzivnog skoka Martina, za prvo vođstvo na meču - 3:2. Vraća trojku Lakić. Posle dva minuta košarke Zvezda vodi 6:5 nakon trojke Petruševa.

- Sjajan gest rukovodstva Crvene zvezde pred večerašnju utakmicu.

- U predvečerje prvog meča četvrtfinala AdmiralBet ABA lige, veoma lepa vest obradovala je sve u taboru Crvene zvezde.