Partizan pregazio Cibonu u Areni! Šuterska klinika crno-belih, sipali trojke sa svih strana!

0

Autor: G. F.

Još jedna odlična partija izabranika trenera Željka Obradovića u 14.kolu AdmiralBet ABA lige

Alen Smailagić - Copyright ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu sa 93:68 (17:19, 32:19, 25:19, 19:11) u utakmici 14. kola AdmiralBet ABA lige.

Nova odlična partija crno-belih i nastavak sjajne pobedničke serije u oba takmičenja u kojima učestvuju. Nešto više od 7.000 navijača prezadovoljno je napustilo beogradsku Arenu posle novog trijumfa njihovih ljubimaca.

Već u uvodnim minutima susreta moglo se videti da su izabranici trenera Željka Obradovića rešeni da nastave sa odličnim partijama. Briljirali su u tim trenucima Alen Smailagić (meč završio sa 20 poena) i Tristan Vukčević (14 poena i 10 skokova), ali je finiš prve četvrtine pripao gostima koji su čak uspeli i da povedu.

To je zapravo bilo sve što su uspeli. Usledila je odlična druga četvrtina crno-belih koji su trojkama rešetali koš gostiju sa svih strana. Utakmicu su domaći završili sa čak 17 realizovanih šuteva za tri poena!

U istom ritmu odigrane su i naredne dve četvrtine jer je bilo jasno da pobedu u ovom duelu odnosi Partizan. Mora se istaći briljantna partija Danila Anđušića koji je ubacio šest trojki (iz devet pokuašaja) i četiri slobodna bacanja bez promašaja. Njemu idu zasluge u trenucima u kojima su crno-beli i definitivno prelomili utakmicu i rešili pitanje pobednika.

Pred košarkašima Partizana je "paklen" raspored. U sredu gostuju Makaviju u Tel Avivu, već u petak dočekuju Baskoniju, a zatim u ponedeljak MZT iz Skoplja.

Partizan: Vukčević 14, Avramović 3, Panter 3, Smailagić 20, Papapetru 7, Eksum 5, Brodzijanski 3, Naneli, Lesor 7, Trifunović 6, Anđušić 22, Madar 3.

Cibona: Vuković 6, Radovčić 5, Mesiček 3, Perasović 5, Smajlagić 3, Majcunić, Mazalin, Aranitović 16, Baković 13, Kapusta 7, Ljubičić 8, Bundović 2.

Kraj utakmice, 93:68!

39. minut, 93:66 - Anđušić za tri!

37. minut, 90:66 - Anđuđić postiže trojku pod faulom pa realizuje i dodato slobodno bacanje. Čeka se nova stotka u Areni!

36. minut, 86:64 - Traži Željko Obradović tajm-aut da malo razdrma ekipu. Zvanično je objavljeno da utakmici prisustvuje 7.133 navijača. Anđušić pogađa trojku posle tajm-auta.

35. minut, 83:62 - Ponovo zatišje na parketu bar kada su napadaćke akcije u pitanju. Videli smo prve poene Avramovića, trojku očekivano.

32. minut, 80:60 - Na trojku gostiju reagovali Brodzijanski i Smajilagić i vratili prednost na plus 20.

Kraj treće četvrtine, 74:57 - Trojka Radovčića sa pola terena uz zvuk sirene.

29. minut, 72:52 - Serija poena Smailagića za plus 20 crno-belih.

27. minut, 64:49 - Seriju promašenih trojki Partizana prekida Uroš Trifunović. Naneli menja Pantera.

24. minut, 59:45 - Pnater pogađa, pa promašuje za tri poena. Baković precizan uz faul, ali ne i sa penala. Posle dva promašaja Vukčević pogađa za tri poena. Njegov 10. poen. Trojku vraća Aranitović. Ali i Eksum za apaluze sa tribina!

22. minut, 50:40 - Nekoliko grešaka sa obe strane u napadu.

Utakmica je nastavljena, prvi put na parketu je Dante Eksum.

Kraj druge četvrtine, 49:38. Papaetru je trojkom zaključio dobro poluvreme crno-belih.

20. minut, 46:38 - Kapusta trojkom smanjuje prednost Partizana na manje od 10 poena. Tajm-aut za Željka Obradovića.

19. minut, 45:32 - Atraktivno zakucavanje Papaetrua posle odlične akcije i sjajnog protoka lopte crno-belih!

17. minut, 41:30 - Videli smo i prvi promašaj Anđušića, ali je Papapetru uhvatio loptu i postigao prve poene. Ide i prva trojka Jama Madara.

16. minut, 36:23 - Anđušiiiiić! Nova trojka i ukupno 12 poena.

15. minut, 33:23 - Novo presecanje napada gostiju od strane Lesora i nova trojka Anđušića. Lesor ubacuje jedno od dva bacanj i prednost Partizana je prvi put dvocifrena.

13. minut, 29:23, Trojku je pogodio i Anđušić, pa dodao i još tri bacanja. U igri su još Lesor i Papaetru. Sjajan je Lesor u odbrani, seče napad Cibone i sam istrčava kontru za lagano zakucavanje iza leđa!

11. minut, 21:19 - Zakucavanje, pa još dva poena Smailagića. Ukupno 11 dosad, prvi je igrač sa dvocifrenim učinkom.

Kraj prve četvrtine, 17:19! Odličan start Partizana i napadački potpuno prazna poslednja dva i po minuta. Gosti u prednosti.

9. minut, 16:17 - Prvo vođstvo Cibone. Crno-beli bez rešenja u ofanzivi.

8. minut, 16:14 - Nekoliko praznih napada Partizana, trener Željko Obradović traži tajm-aut.

6. minut, 16:7 - Namešta ruku i Trifunović, nova trojka crno-belih. Naneli u igri, Panter na odmoru.

5. minut, 13:5 - Vukčević za tri! Sve poene za crno-bele postigli su "četvorka" i "petica" Smailagić i Vukčević. Novi poeni Vukčevića.

4. minut, 8:5 - Precizan je Arantiović za tri poena. Smailagić pravi drugi faul i ide na klupu. U igri je Vladimir Brodzijanski.

3. minut, 8:2 - Ponovo Smailagić, sada sa distance. Za koji milimetar je prestupio, pa je ubacio za dva umesto za tri poena.

2. minut, 6:2 - Smailagić pogađa pa asistira Vukčeviću za zakucavanje.

1. minut, 2:2 - Smailagić i Aranitović otvaraju meč pogocima.

- Trener Željko Obradović odlučio je da odmori Zeka Ledeja, a zbog bolesti u rosteru nije Balša Koprivica.

Utakmica je počela!

- Susret vode Saša Pukl, Radoš Savović i Nermin Nikšić.

- Prva petorka Partizana je Avramović, Panter, Trifunović, Smailagić, Vukčević, dok za Cibonu startuju Mesiček, Aranitović, Baković, Kapusta i Ljubičić.

- Crno-beli su svesni da su veliki izazov za svakog rivala i da svi žele da ih savladaju. Domaćin se zahvalio i vernim pratiocima na twitteru. Sada ih je više od 100.000.

- Gosti respektuju srpski tim, ali obećavaju borbu.

- U prvom ovosezonskom derbiju u Zagrebu bilo je 105:81 za ekipu koju vodi Željko Obradović.