0

Autor: D. P.

Srpski tim oprvdao ulogu favorita

Ognjen Kuzmić - Copyright MZT Skoplje/Danial Petrović

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su 12. pobedu u AdmiralBET ABA ligi, jer su na parketu MZT u Skoplju savladali domaću ekipu rezultatom 57:80 (15:17, 18:19, 8:27, 16:17).

Crveno-beli su tokom celog susreta bili dominantni, ali su se Skopljanci nekako održavali u igri trojkama Dastina Vera sve do prvog minuta drugog poluvremena. Od tada na parketu više nije bilo otpora moćnom sprskom timu. Najbolji u redovima pobednika bio je Fakundo Kampaco sa 23 poena, devet asistencija, sedam skokova i dve ukradene lopte.

Skoplje nema za čim da žali. Videli su moćnu, evroligašku Zvezdu kojoj je bilo dovoljno da samo u trećoj četvrtini odigra kako zna, pa da protivnika ostavi razoružanog, bez odgovora na njenu igru koju je tada kreirao fenomenalni Kampaco. Izostali su poeni Dastina vera, koji je trojkama sprečavao da potop domaćih dođe već u prvom poluvremenu, pa je razlika u korist gostiju rasla iz napada u napad. Bilo je već tada izvesno da kod ekipe MZT nema snage za novi povratak i da će pobeda Zvezde biti laka, ubedljiva i obezbeđena već posle tri četvrtine.

Odličnu partiju je prikazao i Filip Petrušev koji je postigao 13 poena. Trener Duško Ivanović je dao veću minutažu i Daliboru Iliću, dok je Ben Bentil proveo na parketu svega pet minuta.

Ovo je tok utakmice iz minuta u minut

38. minut - Ilić polovičan sa bacanja - 74:51. Kampaco ponovo na parketu, Ilić pod košem pravi faul, a Mićović pogađa za 74:53, Holand 76:53 na dodavanje Kampaca, koj iodmah krade loptu i polaže je za 78:53. Kampacooo, koš i faul, 80:57. Kraj!

37. minut - Kefi trojka 71:47. Osma asistencija za Kampaca, ova je otišla Iliću za 73:47, 73:50 beza trojka domaćih, pa izgubljena lopta Ilića.

35. minut - Kampaco 70:47, nova trojka Argentinca posle ukradene lopte pod košem. Nova najveća prednost gostiju, novi tajm-aut.

31. minut - 63:43, Damjan Stojanovski. Jigitoglu na bacanjima - 65:44.

Kampaco zagospodario parketom

28. minut - Mitrović može i sam - 61:41, pa krade loptu i ide do koša - 63:41!

25. minut - Vojdan prekida seriju Kampaca - 50:38. Dobrić veoma siguran i racionalan - 52:38. Mitrović lob pasom proigrava Petruševa pod samim obručem, tu nema greške - 54:38. MZT pada, ulazi Ver, ali sada je već razlika 16 poena u korist crveno-belih, teško će domaći vratiti neizvesnost ovoj utakmici. Ivanović odmara Kampaca, ubacuje Markovića... Sad Lazić pogađa trojku 57:38, Vojdan Stojanovski vraća 57:41. Luka Mitrović pod košem siguran i ima još jedno bacanje, promašuje - 59:41

21. minut - Damjan promašajem otvara nastavak, Dobrić trojkom 39:33. Visoka petorka Zvezde na početku sa Lazarevićem, Petruševom i Kuzmićem. Petrušev 41:33, domaći bez poena na startu. Kampaco trojka 44:33, vraća Mićović 44:36, osma trojka iz 14 pokušaja za domaće. Kampaco opet precizan iz daljine 47:36, treća trojka Kampaca, pa još jedna 50:36. Najveća prednost gostiju, minut odmora, Skopljanci moraju da se presaberu posle ove kanonade Argentinca.

Jak otpor Skopljanaca

19. minut - Ver trojka 35:31. Dobrić na drugoj promašuje jedno bacanje, drugo pogađa - 36:31. Ver sa bacanja, četiri sekunde pre odlaska na odmor 36:33. Minut odmora za Ivanovića da bi se dogovorio poslednji napad - Kampaco promašuje trojku ostaje 36:33!

17. minut - 28:20, Kampaco! MZT ponovo u fazi pada, Kuzmić zakucava 30:20. Kefi trojka 30:23, Petrušev na dodavanje Holanda dolazi do poena i dodatnog bacanja - 32:23, pa 33:23! Holand šalje Vojdana na liniju bacanja - 33:25. Petrušev nezaustavljiv pod košem 35:25. Damjan Stojanovski trojka 35:28, Nikolić novi tajm-aut.

14. minut - Nedović u svom stilu, do samog obruča jer šut ne ide - 21:18. U sledećem napadu mu to nije prošlo, ali se iskupljuje jer tera domaćeg centra Strahinju Mićovića da napravi faul u napadu. Vratio se Kampaco, Marković je na klupi. U igri je i Holand, pravi svoj prvi faul. Kampaco pogađa svoju prvu trojku 24:18. Trener Nikolić želi da prekine ovu mini seriju gostiju, tajm-aut MZT.

11. minut - Kefi gubi posed, pa ga nekako vraća pored neopreznog Markovića. Serija loših napada na obe strane, prekida je Lazić faulom. Na drugoj strani prekršaj prekida kontru crveno-belih. Ulazi Bentil umesto Ilića, Mitrović skokom u napadu primorava domaće da ga fauliraju pod obručem, pa bacanjima donosi 19:15. Ver odmah daje svoju novu trojku 19:18. Tajm-aut Duško Ivanović!

Ver održava MZT u životu

8. minut - Vojdan ponovo precizan za tri - 16:10 vodi Zvezda. Dastin Ver smanjuje na 16:12, a Stefan Marković ispravlja Nedovićev promašaj tako što jednu ničiju loptu vraća u posed svojoj ekipi. Mitrović će imati priliku da sa linije vacanja poveća prednost gostiju. Prvo promašuje, pa i drugo, ali Bursać je ranije ušao u reket, pa će Mitrović i treći put gađati - 17:12!. Ver trojka - 17:15! Zvezda ima napad, MZT koristi poslednji "mali faul", pa onda dobrom odbrano tera Lazića da napravi korake. Za domaće je ostalo još 15 sekundi i prilika da izjednače ili čak povedu. Ništa, Ver nije pogodio, ostaje 17:15 za Zvezdu!

7. minut - Odlična saradnja Mitrovića i Lazarevića pod košem, tri poena krilnog igrača Zvezde, jer je uz dva poena pogodio i dodatno bacanje - 14:4. Vojdan Stojanovski pogađa trojku 14:7. Petrušev pravi drugi faul i zato odlazi na klupu. Dalibor Ilić umesto njega odmah koristi prvu priliku za 16:7.

5.minut - Kefi sa bacanja posle faula Petruševa - 6:4. uzvraća Dobić slalomom kroz odbranu i laganim polaganjem - 8:4, pa Petrušev sa trojke 11:4 posle asistencije Kampaca. Kefi pokušava sve sam i to mu ne ide onako kako bi to voleo, još jedan napad bez poena i trener Dragan Nikolić morao je da uzme minut odmora.

3. minut - Kampaco, 4:0, u svom stilu povukao je napad na nepostavljenu odbranu, Kefi na drugoj strani promašuje drugi napad, dok Kuzmić pod košem ne promašuje 6:0. Odmah svoje mesto prepušta Mitroviću nakon što je prekinuo brzi napad Kefija. MZT teško pronalazi put do obruča, a Kefi ipak nekako to uspeva posle tri i po minuta igre - 6:2.

1. minut - Kuzmić je osvojio prvi posed posle podbacivanja na centru. Zvezda igra sa petorkom: Kampaco, Dobrić, Lazarević, Kuzmić, Petrušev. MZT: Kefi, Jigitoglu, V. Stojanovski, D. Stojanovski, Mićović. Kampaco je pokušao trojku, nije pogodio, lopta je otišla u aut, a Duško Ivanović je odmah zatražio čelendž misleći da lopta pripada njegovom timu. Posed je ipak posle gledanja snimka pripao domaćinu, ali iz prvog napada nisu ništa uradili. Zato jeste Lazarević, 2:0 za Zvezdu!

- Crvena zvezda i MZT dosad su se sastajali 13 puta, a naš tim je zabeležio 12 pobeda. Jedini poraz pretrpeli us davne 2013. godine.

- Na otvaranju tekuće sezone Zvezda je slavila sa 87:67.