Kakav triler! Lešić promašio pobedu, Cedevita Olimpija ipak pobedila u Čačku!

05.01.2023

19:58

0

Nešto ranije, Split je kao domaćin pobedio Budućnost košem na osam sekundi do kraja

Detalj iz utakmice Borac - Cedevita Olimpija - Copyright AdmiralBet ABA liga/Borac Mozzart/Dusko Radisic

Košarkaši Borca i Cedevita Olimpije odigrali su veoma zanimljivu utakmicu u 14. kolu AdmiralBet ABA lige. Na početku poslednje četvrtine, srpski predstavnik u regionalnom takmičenju je imao prednost od 59:58.

Na kraju je bilo 76:74 za goste.

Kao što je rečeno, ekipe su smenjivale u vođstvu, a poslednju deonicu gosti su otvorili sa serijom 5:0. U samoj završnici ekipa iz Ljubljane se "odlepila" na 75:68, ali su u poslednjem minutu Čačani smanjili na 75:72. Pa i na poen razlike - 75:74.

Na 17 sekundi do kraja Jogi Ferel je bio na liniji slobodnih bacanja. Pogodio je samo drugo, za 76:74. Borac je imao napad za pobedu, ali je Sava Lešić bio neuspešan za tri poena. Lopta je izašla iz koša posle šuta iz ugla.

Kada je reč o strelcima, Uroš Čarapić i Hanter Hejl su ubacili po 16 poena, a Lešić koji je mogao da bude heroj, dva manje. Za goste, Ferel je ubacio 19, a Džošua Adams 12.

Nešto ranije, Split koji je pre nekoliko dana poražen od Crvene zvezde je u poslednjim trenucima uspeo da dođe do pobede nad ekipom Budućnosti. Rezultat je bio 87:85, a poene za trijumf na osam sekundi do kraja postigao je Luis Saliven. Pre toga, Erik Grin je postigao trojku, pa je Budućnost izjednačila na 85:85. Ali, kao što je rečeno Saliven je bio čovek odluke.

Splićani su bili bolji u uvodnoj (26:21) i poslednjoj četvrtini )22:15), a kada je reč o strelcima, najefikasniji u redovima domaćina bio je Tajrel Nelson koji je za dva poena bio odličan (11/15), a imao je i šest skokova. Saliven je ubacio 19 (osam skokova), a Dominik Mavra i Šenon Šorter po 12.

Za Budućnost, Kameron Rejnolds je ubacio 19, Aleksandar Lazić 15, Tre Bel Hejns 12, a Petar Popović 11.