21:38

0

Petrušev ubacio 25 poena, a Nedović 19, od kojih su poslednji bili za pobedu

Filip Petrušev - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju u utakmici 17. kola Evrolige sa 77:75. Na put u Španiju ekipa Duška Ivanovića krenula je uz mnogo problema. Nije mogao da računa na povređene Hasana Martina, Nikolu Ivanovića i Luku Vildozu, dok je Evroliga zabranila registraciju Fakunda Kampaca.

Na kraju u neizvesnom meču slavio je srpski predstavnik koji sada ima skor 9-8. Španci su sada na 7-10.

Inače, na početku meča, saigrači su nosili majice u znak podrške Argentincu. Na njima je pisalo na engleskom "Oslobodite Fakua".

Crveno-beli su vodili u većem delu meča, a u poslednju deonicu su ušli sa tri poena razlike. Poslednji minut trajao je "kao večnost", a ispostavilo se da je poene za pobedu dao Nemanja Nedović sa linije slobodnih bacanja. Poslednji napad, na četiri sekunde do kraja imao je domaćin, ali Džared Harper nije pogodio za tri poena.

Odličnu partiju je večeras pružio Filip Petrušev. Ubacio je čak 25 poena (7/10 za dva, 11/11 sl. bacanja) uz devet skokova (svi u odbrani). To je bilo dovoljno za indeks 36. Petrušev je već u prvoj četvrtini nagovestio odlično veče, a na kraju je to i potvrdio.

Nemanja Nedović je bio drugi strelac tima sa 19 poena (2/7 za tri, 7/8 bacanja), ali više niko nije bio sa dvocifrenim učinkom. Ognjen Dobrić je postigao devet poena, a Džon Holand osam, s tim da su dve trojke (2/3) u drugoj četvrtini bile veoma važne. Bez poena je bio samo Luka Mitrović, a Ognjen Kuzmić i Nikola Topić nisu ni igrali.

Na drugoj strani, Kris Džons je ubacio 16, Harper 11, a po deset Džona Radebo i Haime Pradilja.

Sada Zvezdu čeka put u Skoplje, na duel AdmiralBet ABA lige, a onda i duplo kolo u Beogradu, sa Realom i Monakom.

Valensija - Crvena zvezda 75:77 (19:24, 23:23, 16:14, 17:16)

Valensija: Harper 11, Puerto 3, Prepelč 3, Pradilja 10, Veb 3, Lopez Arostegi 3, Džons 16, Ferando, Radebo 10, Dubljević 2, Aleksander 4, Rivero 10

Crvena zvezda: Holand 8, Lazarević 3, Mitrović, Lazić 3, Dobrić 9, Ilić 6, Nedović 19, Marković 2, Kuzmić, Petrušev 25, Topić, Bentil 2

Kraj!

4. četvrtina - 75:77

40. minut - Prepelič pogađa sva tri bacanja i smanjuje na 72:71. Tajm-aut traži Ivanović na 30 sekundi do kraja.

Nedović pogađa sa linije bacanja za 74:71.

Tajm-aut za domaćina. Smanjuje Džons na 74:73 na 11 sekundi do kraja.

Zvezda povećava na 76:73. Tačnije Petrušev sa linije bacanja. Džons za dva i smanjuje na 76:75.

Nedović polovičan sa linije bacanja - 77:75. Harper nije pogodio za tri i velika pobeda Zvezde.

39. minut - Džons je trojkom smanjio na 72:68. Ivanović traži tajm-aut posle serije domaćina od 5:0.

Petrušev neuspešan za tri poena.

38. minut - Petrušev postiže svoj 23. poen. Sada je 72:63. Zvezda blizu velike pobede.

Tajm-aut za domaćina.

37. minut - Petrušev pogađa za dva poena - 69:63.

U narednom napadu i sa linije bacanja - 70:63.

36. minut - Nedović će na liniju slobodnih bacanja. Povećava na 67:63.

35. minut - Marković pravi četvrtu ličnu grešku. Lopez Arustegi smanjuje na 65:63 sa linije slobodnih bacanja.

34. minut - Ponovo tajm-aut.

33. minut - Promašaji Nedovića i Holanda, pa onda Harper pogađa za tri. Rezultat je 65:62 za Zvezdu.

31. minut - Zvezda pravi seriju od 4:0. Holandovi poeni za 63:58, a pre toga Nedovićevi.

3. četvrtina - 58:61

30. minut - U poslednjih deset minuta ulazimo sa plus tri za Zvezdu.

29. minut - Lazić faulira Veba koji je uspešan sa linije slobodnih bacanja. Zvezda vodi "samo" 59:58.

28. minut - Nova trojka Nedovića (2/5), za 56:53.

Ilić polovičan sa linije bacanja, za 57:53. Radebo za tri precizan, smanjuje na 57:56.

I Nedović je uspešan na slobodnim bacanjima - 59:56.

26. minut - Ponovo Nedović neprecizan, ovog puta za tri poena. Ponovo TV tajm-aut.

Pradilja je izjednačio na 53:53.

25. minut - Smanuje Pradilja trojkom, na 53:51.

24. minut - Mitrović promašuje oba bacanja. Nova trojka za Zvezdu, ovog puta Lazarević (1/2). Zvezda ponovo na plus pet - 53:48.

23. minut - Radebo dodatno "topi" Zvezdinu prednost, na 50:46.

22. minut - Džons pogađa za v+dva poena i Valensija smanjuje na 47:44, ali Dobrić ubacuje svoju prvu trojku (1/2), za prednost od 50:44.

Počela je i treća deonica.

Posle prvih 20 minuta Petrušev najefikasniji sa 16 poena (4/5 za dva, 8/8 za tri), a slede ga Nedović sa sedam, Holand i Dobrić sa po šest.

2. četvrtina - 42:47

20. minut - Pogađa Ilić za dva - 47:42 za crveno-bele.

19. minut - Ivanović traži tajm-aut. Tehnička za klupu Zvezde, pa Rivero smanjuje sa linije slobodnih bacanja na 43:42.

Petrušev za sada nepogrešiv sa linije bacanja (8/8). Zvezda vodi sa 45:42.

18. minut - Radebo za tri poena - 43:39 za Zvezdu.

17. minut - Nova trojka Holanda, i Zvezda vodi sa 41:34. Procenat Amerikanca trenutno za tri poena je 2/2.

16. minut - Više od jednog minuta nije bilo poena.

15. minut - Holand pogađa za tri poena, sada je 38:34 za Zvezdu.

Ponovo televizijski tajm-aut.

13. minut - Petrušev pogađa za dva poena i za prednost od 35:34.

Inače, uoči izlaska na teren, Nemanja Nedović je izašao sa majicom na kojoj su pisala imena ranjenih Srba, Stefana i Miloša Stojanovića.

11. minut - Nedović pogađa za tri poena za 27:21, ali uzvraća Harper pa je sada prednost Zvezde 27:24.

1. četvrtina - 19:24

10. minut - Pogađa Nedović za dva poena - Zvezda vodi sa 22:17.

U poslednjoj sekundi pogađa Nedović i za dva poena - 24:19 za Zvezdu.

8. minut - Petrušev zakucava za 18:15. Zatim i sa linije slobodnih bacanja je uspešan i Zvezda vodi sa 20:15.

7. minut - Bentil pogađa za dva i preokreće na 14:13 za Zvezdu. Ubrzo i Dobrić pogađa, za 16:15 za crveno-bele.

6. minut - Televizijski tajm-aut na snazi.

Petrušev je ponovo bio uspešan sa linije slobodnih bacanja. Smanjuje prednost Valensije na 13:12.

5. minut - Dobrić ponovo dovodi Zvezdu u vođstvo - 10:9. Džons pogađa sa linije bacanja sva tri puta, za 12:10.

Nesportska Bentila, pa je Veb na liniji slobodnih bacanja. Sada je prednost od 13:10.

4. minut - Petrušev je uspešan i sa linije slobodnih bacanja, pa Zvezda opet vodi, sa 8:7. Uzvratio je Dubljević, za novi preokret - 9:8.

3. minut - Dobrić smanjuje prednost domaćina na 7:6.

2. minut - Dobrić ne pogađa za dva poena, ali u nsatavku Petrušev krade loptu, a Veb faulira Markovića. Precizan sa linije slobodnih bacanja i sada je 4:2 za Zvezdu.

Uzvraća Puerto trojkom i prvo vođstvo domaćina, od 5:4.

1. minut - Petrušev pogađa za dva poena i Zvezda vodi sa 2:0. Na drugoj strani Marković faulira Krisa Džonsa koji pogađa oba slobodna - 2:2.

Crveno-beli izašli u majicama "Oslobodite Fakua". Naravno, reč je o apelu da se ukine zabrana da Kampaco igra u Evroligi.

Nešto ranije je počela utakmica Anadolu Efes - Asvel. Rezultat je 78:72, uz 22 poena Vasilija Micića. Od toga je ubacio čak pet trojki.

Na Tviter stranici, crveno-beli su čestitali Badnje veče.

Ostalo je još malo do početka meča koji je zakazan za 20.30.