Partizan pobedio FMP, ali... Valjak 30 minuta gazio, pa umalo sve upropastio! (FOTO)

19.12.2022

18:58

0

Valjak 30 i kusur minuta dominirao protiv tima iz Železnika

Kevin Panter - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Tri dana pošto su u beogradskoj Areni srušili dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope Anadolu Efes, košarkaši Partizana ponovo su izašli na parket najveće dvorane na Balkanu. Izabranici Željka Obradovića u poslednjem meču 11. kola AdmiralBet ABA lige nagovestili su povratak na nivo na kojem su bili pre nego što su ušli u seriju poraza, pošto su u malom gradskom derbiju slavili protiv FMP-a 90:86 (21:17, 24:18, 28:12, 17:39).

Trideset i kusur minuta navijači crno-belih mogli su da uživaju u partiji koju su im priredili Panter i drugovi. Gostima iz Železnika je krajem treće i početkom četvrte deonice pretio pravi debakl, međutim u završnih pet minuta meča domaći su umalo uspeli da od gotovog naprave veresiju i još jednom ove sezone pokažu sve manjkavosti koje ova ekipa ima.

Delovali su crno-beli većim delom meča prilično moćno. Na momente su podsetili na izdanja sa početka sezone i kada su svi očekivali da Obradovićevi izabranici dotuku grogiranog rivala, oni su stali i došli u situaciju da posle 27 poena viška u završne četiri sekunde moraju da pogode slobodna bacanja kako bi izbegli totalnu dramu koju je trojkom najavio BIč (89:86).

Ono što se, ipak, piše košarkaši Partizana su uspeli da ostvare. Zabeležena je deveta regionalna pobeda ove sezone, napravljena je trijumfalna uvertira za naredno evroligaško gostovanje Fenerbahčeu, a najviše od svega crno-bele može da raduje partija koju je pružio Alen Smailagić.

Mladi krilni centar bio je jedna od centralnih figura meča. Povukao je crno-bele u prvom poluvremenu ka dvocifrenom plusu, povukao ih i početkom drugog do najveće prednosti na meču, nagovestivši da bi u nastavku sezone i te kako mogao da bude značajan faktor u igri Valjka, čije su defanzivne mane i večeras bile vidljive, naročito u završnom kvartalu u kojem su dozvolili rivalu da im ubaci gotovo nestvarnih 39 poena.

PARTIZAN: Vukčević 5, Ledej 10, Panter 6, Smailagić 14 (5sk), Egzum 13 (5sk, 5as), Brodzijanski 4, Jovanović 3, Naneli -, Lesor 14, Trifunović 14 (5iz), Anđušić 5, Madar 2.

FMP: Frejzer 8, Bič 16, Stepanović 17, Šaranović 9, Simović -, Izundu 10, Vuković -, Janković 4, Dženkins 3, Vujičić -, Manojlović 8, Valinskas 11 (8as).

Partizan - FMP 90:86

40. MINUT - KRAJ! Partizan je savladao FMP 90:86.

38. MINUT - Mali pad u igri Valjka gosti su iskoristili i brzom serijom 5:0 spustili minus ispod 20 poena - 83:65. Još malo egzibicije crno-belih poenima kruniše i mladi Jovanović. U završna dva minuta meča Valjak ulazi s vođstvom 85:69.

36. MINUT - Odavno je se rešeno, čeka se samo konačan rezultat. Posle 36. minuta crno-beli protiv FMP-a vode 83:60.

24sedam/Katarina Mihajlović

34. MINUT - Mini seriju gostiju 4:0, napravljenu sa linije penala, polovičnim učinkom sa istog odstojanja prekida Smailagić - 77:53.

32. MINUT - Neefikasan start poslednje deonice, posle poena uz faul i pogođenog dodatnog bacanja Eksuma crno-beli vode 3:2. Ukupno, na isteku 32. minuta 76:49 za Partizan.

30. MINUT - Mini serijom 5:0, poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem Avramovića Partizan u 29. minutu beži na 69:45. Na kraju treće deonice crno-beli vode 73:47 posle novog zakucavanja Lesora u poslednjim momentima pretposlednjeg kvartala.

28. MINUT - Raspala se potpuno igra FMP u drugoj polovini treće deonice, što crno-beli kažnjavaju atraktivnim poenima u seriji. Posle Lesora, u kontri zakucava i Trifunović za novu najveću prednost Partizana - 62:43 u 27. minutu. Novim atraktivnim zakucavanjem Partizan ide na plus 21 na isteku 28. minuta - 66:45.

26. MINUT - Ledej je sa 2+1 na polovini treće deonice doneo Valjku plus 16, ali je već u narednom napadu te poene trojkom poništio Bič - 56:43. Posle 26 minuta igre Areni Partizan vodi 58:43.

24. MINUT - Posle samo tri minuta igre u nastavku meča gosti su primorani da traže tajm aut, pošto je sa četiri vezana poena Smailagić podigao prednost Valjka na novu najveću razliku - 53:38. Na isteku 24. minuta crno-beli vode 53:40.

22. MINUT - Trojkom na isteku napada Dženkinsa FMP je prekinuo mini seriju domaćih 4:0 na startu drugog poluvremena posle poena Trifunovića i Smailagića - 49:38.

20. MINUT - Ledej je vezao pet poena i vratio Partizanu dvocifreni plus (43:32), ali je Šaranović vezao dve trojke za između njegovih poena. Madar poenima iz floutera donosi Partizanu plus 10 na kraju druge deonice - 45:35.

18. MINUT - Prokockali su Panteri dve prilike na mius šest da još više smanje zaostatak, što trojkom na drugoj strani kažnjava Smailagić. U završna dva minuta prvog poluvremena crno-beli ulaze sa 41:32.

16. MINUT - Mini seriju gostiju 4:0 na polovini druge deonice tajm autom pokušava da prekine Obradović - 35:27. Prelako izgubljena lopta Eksuma, za nove lake poene Stepanovića. Na isteku 16. minuta crno-beli vode 35:29.

14. MINUT - Brzo se crno-beli vratili na najveći plus u dosadašnjem toku meča. Lesor lakim poenima kruniše seriju 9:1, u 13. minutu Partizan vodi 30:21, a Stefanović traži minut odmora. Nova izgubljena lopta Pantera i novi poeni Lesora za prvo dvocifreno vođstvo Valjka - 32:21. Janković je samo na kratko prekinuo nalet Partizana, koji posle trojke Eksuma stiže do novog najvećeg vođstva - 35:23.

12. MINUT - Trojkom Biča otvoreno je druga četvrtina, Panteri prilaze na 21:20. Obradović odmah reaguje tajm autom. Lesor, Vukčević (trojka) i Anđušić ekspresno vraćaju crno-bele na plus sedam - 28:21.

10. MINUT - Seriju Pantera 6:0 poenima prekida Vukčević. Na kraju prve deonice Partizan vodi 21:17.

8. MINUT - Poenima na isteku napada Trifunović u 7. minutu donosi, dosad, najveći plus crno-belima - 17:10. Stefanović traži minut odmora. Seriju crno-belih 6:0, posle poena Ledeja za 19:10, prekida Stepanović košem uz faul (promašio dodatno bacanje). U završna dva minuta prve deonice Partizan ulazi sa plus sedam - 19:12.

6. MINUT - Posle novih poena Pantera i ubačenog šuta Smailagića sa poludistance crno-beli na polovini uvodne deonice stižu do plus pet - 11:6. Valsinskas i Izundu pokušali su da smanje zaostatak FMP-a, ali su na drugoj strani Eksum i Lesor sačuvali crno-belima plus pet - 15:10.

4. MINUT - Bivši košarkaši Partizana Stepanović i Janković otvaraju ofanzivno meč za Pantere. Na drugoj strani četiri slobodna bacanja ubacio je Panter. Prvo vođstvo Partizanu donosi Trifunović ubačenom trojkom - 7:4.

2. MINUT - Izuzetno tvrd početak meča. Prve poene na utakmici postigli su gosti na isteku 2. minuta igre.

- Posle meča sa Efesom trener crno-belih Željko Obradović Grobarima je uputio važan apel.

- Na dan meča protiv FMP-a predsednik KK i JSD Partizan Ostoja Mijailović otkrio je da je krenula hajka protiv njega i da su se pojavile koverte sa sumnjivim sadržajem.

- Obradović je protiv Anadolu Efesa prvi put ove sezone mogao da računa na Aleksu Avramovića.