20:42

0

Crveno-beli savladali gradskog rivala u 11. kolu AdmiralBet ABA lige

Ben Bentil - Copyright MN Press

Euforija među navijačima Crvene zvezde zbog dolaska Fakunda Kampaca samo za trenutak je pala u drugi plan. Posle poraza od milanske Olimpije, kojim je prekinut niz nepobedivosti od dolaska Duška Ivanovića na klupu, crveno-beli su se ekspresno vratili na pobednički kolosek, pošto su u 11. kolu AdmiralBet ABA lige savladali Megu u dvorani „Aleksandar Nikolić“ - 92:58 (25:16, 19:17, 18:18, 30:7).

Iako konačan rezultat možda pokazuje da su crveno-beli imali izuzetno lak posao, dešavanja na parketu nisu bila baš takva. Iako su Lazić i drugovi od početka do kraja kontrolisali rezultat, tek su u trećoj deonici uspeli da se odlepe na dvocifrenu prednost. Međutim, gosti se nisu predavali, u drugoj polovini treće deonice uspeli su da zaprete favorizovanom rivalu i priđu na sedam razlike.

I kada se očekivalo da bi utakmica mogla da uđe u neizvesnije vode, crveno-beli su dodali gas i do kraja meča počistili goste sa terena. To se posebno odnosi na završnih 10 minuta, u kojima je zablistao Nemanja Nedović, na čijim "krilima" su izabranici Duška Ivanovića na kraju slavili veoma ubedljivu pobedu.

Crvena zvezda: Vildoza 12, Lazarević 5, Mitrović 7, Lazić 5, Dobrić 16, Raduljica 2, Ilić 4, Nedović 16, Marković 3, Petrušev 11, Topić 4, Bentil 7.

Mega: Branković 13, Rudan 4, Uskoković 8, Kazalon 4, Đurišić 9, Kovačević, Cerovina, Rori 7, Grbović 7, Milosavljević 3, Mušikić, Stefanović 3.

18.00 Partizan - FMP

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je pobedila Megu 92:58!

38. MINUT - Seriju Zvezde 11:0 trojkom prekida Grbović. U poslednja dva minuta meča Zvezda ulazi s vođstvom 84:56.

36. MINUT - Zvezda je u seriji 8:0, kojom u 36. minutu odlazi na, dosad najvećih, 74:53. Nedović ubacuje trojku na isteku 36. minuta - 77:53.

34. MINUT - Deluje da oba tima samo odrađuju ostatak meča. Značajno je opala koncentracija na obe strane, pa je u prethodna dva minuta jedine poene postigao Bentil - 68:53.

32. MINUT - Vildoza i Dobrić sa brza četiri poena odlepljuju Zvezdu na 66:51 na isteku 31. minuta. Barać traži minut odmora. Na isteku 32. minuta crveno-beli vode 66:53.

30. MINUT - Na kraju treće četvrtine Zvezda vodi 62:51.

28. MINUT - Brzopleto su gosti propustili napad na minus sedam da još više smanje zaostatak, što je odmah u narednom napadu trojkom kaznio Bentil - 54:44. U završna dva minuta trećeg kvartala ulazi se sa plus 12 posle lakih poena Vildoze - 56:44.

26. MINUT -Trojkom Stefana Markovića crveno-beli beže na 51:37. Mega je u seriji 7:0, posle trojke Milosavljevića (prvi poeni na meču) gosti prilaze na 51:44.

24. MINUT - Posle skoro tri minuta igre Branković posle ofanzivnog skoka ubacuje prve poene u nastavku meča. Mitrović sa četiri vezana poena čuva Zvezdi dvocifreni plus - 48:35. Na isteku 24. minuta crveno-beli vode 48:37.

22. MINUT - Izuzetno neefikasan početak drugog poluvremena. Posle 120 sekundi igre nema poena - 44:33.

20. MINUT - U poslednjih 60 sekundi prvog poluvremena trojke su razmenili Lazić i Stefanović. Na kraju prvog poluvremena Zvezda protiv Mege vodi 44:33.

18. MINUT - U završna dva minuta prvog poluvremena crveno-beli ulaze sa 12 poena viška - 41:29.

16. MINUT - Mega sa pet vezanih poena, posle trojke Uskokovića, prilazi na minus 10 na isteku 16. minuta - 39:29.

14. MINUT - Seriju Zvezde 6:0 lakim poenima prekida Rudan - 34:20, 13. minut. Mini seriju gostiju 4:0 zakucavanjem prekida Petrušev za 36:22.

12. MINUT - Petrušev sa 2+1 na startu druge deonice donosi crveno-belima prvi dvocifreni plus na meču - 28:16. Raste prednost Zvezde na početku drugog kvartala, posle zakucavanja Ilića domaćin vodi 32:18.

10. MINUT - Na kraju prve deonice crveno-beli vode 25:16. Ubacili su izabranici Duška Ivanovića šest trojki u uvodnih 10 minuta, ali su u finišu propustili nekoliko prilika da na prvi dvominutni odmor odu sa dvocifrenim plusom.

8. MINUT - Košgetersku pauzu trojkom prekida Vildoza, a potom poentira pod košem i Petrušev. Zvezda posle sedam minuta igre vodi 19:12. Seriju Zvezde 7:0 sa dva ubačena penala prekida Kazalon. U završna dva minuta prve deonice crveno-beli ulaze sa plus sedam - 21:14.

6. MINUT - Branković je pogodio trojku kojom je Mega na polovini uvodne deonice zadržala korak za favorizovanim rivalom - 14:12. Više od jednog minuta igre nema koša na obe strane.

4. MINUT - Trude se gosti da ispariraju crveno-belima, ali novim trojkama Vildoza i Dobrić podižu prednost Zvezde na isteku 4. minuta - 14:9.

2. MINUT - Hrabro je Mega ušla u meč, ali je to sa dve vezane trojke poništio Dobrić - 6:4.

- Uoči prvog podbacivanja održan je minut ćutanja u znak sećanja na Mihu.

- Meč sa Megom crveno-beli su iskoristili da se još jednom oproste od Siniše Mihajlovića.

- Narednog leta na Malom Kalemegdanu mogla bi da se aktivira još jedna bomba, pošto bi dugododišnja želja Delija napokon trebalo da zaduži Zvezdinu opremu.

- Poraz od Olimpije ekspresno je zaboravljen, pošto je samo nekoliko sati kasnije postalo izvesno da će crveno-beli dres do kraja sezone nositi argentinski plejmejker Fakundo Kampaco.