Šok u Pioniru! Zvezda izgubila od Zadra! Šampion doživeo prvi poraz! (FOTO)

18:54

0

Prednost hrvatskog tima bila je i 19 poena, a u završnici samo jedan

KK Crvena zvezda - KK Zadar - Copyright MN Press

Utakmicom između Crvene zvezde i Zadra zatvoreno je 6. kolo AdmiralBet ABA lige i to iznenađujućom pobedom gostiju od 98:96. Ekipa Vladimira Jovanovića više nema maksimalan učinak, i sada je na 4-1, dok su gosti iz Hrvatske na 3-3.

U beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" domaćin je poveo sa 6:0, ali su onda gosti polako preokrenuli. Prvu deonicu su rešili u svoju korist, sa 27:19 i prednost održavali do kraja. Višak gostiju iz Hrvatske je išao i do 19 poena, ali se branilac titule vratio u samoj završnici. Smanjio je i na poen (91:92), ali je Zadar ipak uspeo da sačuva prednost i nanese veoma bolan poraz braniocu titule u regionalnom takmičenju.

Takođe treba reći da je Zadar bio bez najboljeg igrača Luke Božića, pa ovaj trijumf dobija na značaju.

Ponovo je u Zvezdi odličan bio Luka Vildoza sa 16 poena (2/2 za dva, 6/6 za tri) i 11 asistencija, ali nije bio najefikasniji. Ben Bentil je ubacio 19, uz devet skokova. U drugom poluvremenu je bio bitan za smanjivanje prednosti protivnika. Preko deset poena (13) dao je još i Nemanja Nedović koji je ubacio dve trojke. Trojke Nedovića i Stefana Lazarevića su bili razlog za radost malobrojnih navijača na samo početku meča. Ali tih 6:0 je bilo "kratkog daha".

Kapiten Branko Lazić je ubacio tri trojke (3/6) i doprineo triler završnici, ali ni to nije bilo dovoljno. Samo se Stefan Marković nije upisao u strelce.

Trener Vladimir Jovanović je u svakom tajm-autu tražio od ekipe da se probudi, ali su oni to učinili prekasno.

Na drugoj strani, Zadar je sa 23 poena vodio Antonio Jordano, 22 je dodao Dario Drežnjak, dok je 20 ubacio Marko Ramljak. Jordano je ubacio čak šest trojki, a Zadar je ubacio ukupno 14.

Arijan Lakić je u završnici postigao odlučujuće poene, a ukupno 11.

Kada se sve uzme u obzir, crveno-beli su u rezultatskoj krizi, pošto su posle Monaka izgubili i od Zadra i to samo tri dana uoči gostovanja u Istanbulu. U Evroligi će ih ugostiti Fenerbahče.

Zadar - Crvena zvezda 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23)

Sudije: Milivoje Jovčić, Tomislav Vovk, Nermin Nikšić

Crvena zvezda: Vildoza 16, Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić 9, Martin 4, Dobrić 4, Ivanović 7, Ilić 3, Nedović 13, Marković, Petrušev 9, Bentil 19.

Zadar: Dejvis 5, Jordano 23, Klarica, Sikirić, Žganec 15, Čampara, Matulina, Lakić 11, Drežnjak 22, Ramljak 20, Šantelj 2

Kraj!

4. četvrtina - 96:98

40. minut - Lakić protiv Petruševa, u padu i o tablu - 91:96. Tajm-aut Jovanovića.

Petrušev na polaganje - 93:96. Drežnjak ne pogađa preko Vildoze, a od Bentila ide u aut. Novi tajm-aut. Lopta za Zadar. Fauliran Žganec, a Lazarević pravi petu ličnu.

Lazić na drugoj strani pogađa za tri - 96:98.

Bacanja Zadra na dve sekunde do kraja! Promašuje Lakić prvo, kao i drugo.

39. minut - Bentil smanjuje na 89:92.  Nedović na liniji bacanja i smanjuje na 91:92. Jordano ne pogađa za tri, Ramljak hvata, pokušava, ali ne pogađa. Ipak će imati slobodna bacanja.

Ramljak dva od dva - 91:94.

38. minut - Petrušev smanjuje na 86:91. Na drugoj strani, ipak lopta za Zvezdu. Sudije gledaju snimak. Potvrđena odluka.

Petrušev pogađa, ali mu sviraju faul u napadu.

37. minut - Vildoza ulazi u reket, ali loše dodavanje ka Laziću, u uglu. Drežnjak preko Bentila o tablu, pogađa. Nedović smanjuje na 84:91.

Jovanović traži tehničku za Drežnjaka, ali ništa od toga.

35. minut - Faul Martina i biće tri slobodna bacanja. Ramljak izvodi. Prvo ne pogađa, drugo da, a treće ne - 75:84. Bentil ispravlja Petruševa. Na drugoj strani, posle nekoliko skokova Drežnjak ubacuje loptu ispod koša. 77:86.

Tajm-aut Jovanovića.

34. minut - Faul Lakića nad Lazićem. Kapiten Zvezde za tri, ali vraća Drežnjak - 75:83.

33. minut - Ivanović za Martina, Elegantno se provlači i polaže loptu. Jordano ne pogađa za tro - 72:78.

Dobrić ne pogađa za tri poena. Sada pravi i svoju četvrtu ličnu grešku. Ramljak pogađa oba bacanja - 72:80, Nedović umesto Dobrića. Dejvis u odbrani uspešan protiv Bentila.

32. minut - Ivanović krade loptu, fauliran je na prodoru i na liniji je bacanja. Pogađa oba - 70:77.

Drežnjak će imati dva bacanja, a Martin je napravio faul. Pogađa samo jedno - 70:78. Ivanović ne pogađa za tri.

31. minut - Hasan Martin pravi faul. Lakić gubi loptu, kontra Martina, pa Bentil poentira - 68:77.

Ulazimo u poslednju i odlučujuću deonicu.

3. četvrtina - 66:75

30. minut - Ivanović korak unazad i pogađa za tri. Posle serije 6:0 Zvezda smanjuje (64:75), a Jusup traži tajm-aut.

Dejvis pravi grešku u koracima prilikom polaska u dribling. Dobrić pored Dejvisa - 66:75.

29. minut - Ivanović pogađa sa linije slobodnih bacanja - 58:75. Na drugoj strani, Ramljak ne pogađa za tri. Ponovo promašuje Dobrić.

U nastavku posle dobre odbrane, Lazić pogađa za tri - 61:57.

28. minut - Pokušava i Ivanović, koji ne pogađa. Lazarević šalje loptu u aut i ona će posle tajm-auta pripasti gostima. Tražio je Jusup, trener gostiju.

Sudije gledaju snimak. Žganecov faul. Dobrić na polaganje, ali veoma loše. Lazarević faulira Žganeca. Ne pogađa prvo, ali drugo da - 56:75.

27. minut - Jordano (sada 20 poena) pogađa za tri - 56:74.

26. minut - Lakić i laki poeni - 53:69. Zvižduci malobrojne publike u nekadašnjem "Pioniru". Bentil pogađa za tri - 56:71.

25. minut - Nedović ne pogađa za tri poena, ali Petrušev ipak ispravlja i ubacuje. Jovanović traži novi tajm-aut, pošto vreme ističe, a u ovom trenutku ne deluje da će Zveza moći da stigne protivnika.

24. minut - Bentil seče napad Zadra, kreće ka košu, ali ga Žganec faulira. Oba bacanja pogađa - 51:62. Ramljak za tri, 51:65.

23. minut - Nedović pokušava da proigra Petruševa, ali Žganec nogom zaustavlja. Vildoza staje na liniju slobodnih bacanja. Smanjuje na 48:59.

22. minut - Bentil pogađa za tri - 44:56.

21. minut - Na isteku minuta Nedović ne pogađa za tri poen.

2. četvrtina - 41:52

20. minut - Prvi skok Petruševa i poeni ispod koša - 41:48. Drežnjak - Ramljak i sada je 41:50. Zadrani imaju poslednji napad. Žganec protiv Dobrića - 41:52.

19. minut - Vildoza jedan na jedan za tri - 39:48. Ovo je 12. poen Argentinca koji drži Zvezdu u životu.

18. minut - Žganec za plus 9 - 36:45. Drežnjak uspešan u izvođenju bacanja, i sada je 36:47.

17. minut - Nedović nije dozvolio Ramljaku da pogodi za tri, ali je uzvratio fenomenalni Vildoza. Pogađa i Jordano, za 36:43.

16. minut - Ponovo akcija Vildoza - Mitrović, za 34:40.

15. minut - Vraća se Mitrović na parket. Dejvis ne pogađa za tri, skače Žganec, a faulira ga Marković. Nije pogodio Žganec za tri. Drežnjak faulira Vildozu. Argentinac nalazi Mitrovića ispod koša, lak posao - 32:38.

14. minut - Jordano za tri, ali lopta izlazi iz koša. Jordano sada pogađa, ali uzvraća Vildoza - 30:38.

13. minut - Žganec pogađa za tri poena - 24:36. Nesportski faul Čampare i Vildoza staje na liniju bacanja. Pogađa Argentinac prvo, pa i drugo - 28:36. Ali u novom napadu nije uspeo da pogodi za tri.

12. minut - Zvezda pravi seriju 5:0. Trojka Vildoze u zakucavanje Bentila.

11. minut - Jordano vezuje novu trojku - 19:30. I Dejvis za tri. Novi tajm-aut Jovanovića.

1. četvrtina - 19:27

10. minut - Dobrić faulira Lakića. Tajm-aut na deset sekundi do kraja za Zadar. Jordano pogađa za tri - 27:19 za goste.

9. minut - Lazić ne pogađa za tri. Lakić dovodi Zadar u vođstvo (21:19), a onda Jordano za tri - 24:15.

8. minut - Ilić nalazi ispod koša Mitrovića, ali uzvraća Zadar za 17:17. Dobrić, pa Drežnjak - sada je 19:19. Sada tajm-aut traži Jovanović. Dobar dribling i prodor Lazića, ali bez poena za kapitena Zvezde.

7. minut - Ivanović je na parketu u petorci Zvezde. Izgubljena lopta, tačnije krade Ramljak. Ivanović pravi grešku u koracima.

6. minut - Ponovo trojka iz levog kornera, sada pogađa Ilić, za 15:12 za Zvezdu. Tajm-aut za goste.

5. minut - I Nedović pogađa za tri poemna - 12:10 za Zvezdu. Ramljak najveći problem za Zvezdu, pogađa za 12:12.

4. minut - Ramljak pogađa za tri i smanjuje na 9:8. Vode gosti, pa je na semaforu 9:10.

3. minut - Ponovo Lazarević za tri - 9:2. Uzvraća Drežnjak, za 9:5.

2. minut - Pogađa i Lazarević za tri - 6:0. U novom napadu Lazarević pravi faul. Smanjuje Ramljak na 6:2, ispod koša.

1. minut - Nedović sa sedam metara, za tri - 3:0 za domaćina. Drežnjak ne pogađa na drugoj strani.