Pa, bravo! FMP pobedio još jednog velikog protivnika, ovi rezultati nisu slučajnost!

06.11.2022

21:57

0

Dva vezana trijumfa nad klubovima iz "velike četvorke"

Košarkaši FMP-a slave trijumf u Ljubljani - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Iako su pojedini stručnjaci najavljivali FMP kao ekipu koja će da pomrsi konce mnogima, Panteri ipak nastavljaju da iznenađuju.

Pošto su pobedili Budućnost, sada je na red došao još jedan član "velike četvorke" – Cedevita Olimpija!

FMP je u Ljubljani pobedio 90:85 (20:24, 23:16, 27:19, 20:26).

Ovo je timu iz Železnika peta pobeda u šest kola. Panteri su odlično odigrali drugu četvrtinu, poveli i na poluvreme otišli sa +3 – 43:40, da bi u drugom poluvremenu napravili seriju 12:0 i stekli 12 poena prednosti, a kasnije i 15.

Cedevita Olimpija je u finišu prišla na tri poena zaostatka, ali su Beograđani odbili napad i ostvarili još jednu veliku, veliku pobedu.

Najefikasniji u FMP-u bio je Litvanac Paulijus Valinaskas sa 21 poenom, a trojke je šutirao 5/5. Sjajni Trent Frejžer dodao je 20 poena, uz sedam asistencija. Njih dvojica su letošnja pojačanja i pokazuju koliko je dobro obavljen prelazni rok u Železniku.

Najefikasniji u Cedevita Olimpiji bili su Jogi Ferel i Amar Alibegović sa po 18 poena. Ovo im je drugi poraz u sezoni.

FMP će u narednim rundama igrati uglavnom kod kuće, gde ga čekaju dueli protiv MZT-a, Igokee i Cibone, a između tih mečeva i gostovanje Zadru. Posle te serije mečeva, FMP će gostovati Partizanu 16. decembra.