Strašan derbi u Laktašima, i novi poraz Budućnosti u AdmiralBet ABA ligi!

21:13

0

Tanasković predvodio Igokeu

Nikola Tanasković - Copyright AdmiralBet ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

U meču koji opravdava epitet derbija kola, Igokea je večeras u Laktašima, u šestom kolu AdmiralBet ABA lige savladala podgoričku Budućnost sa 103:101.

Posle ovog duela, oba tima imaju identičan učinak, od tri pobede i tri poraza. Međutim, ono što može da zabrine Podgoričane, ovo je drugi uzastopni poraz Budućnosti.

A što se današnjeg duela tiče, domaćin je odigrao sjajno prvo poluvreme, tokom koga su izabranici Dragan Bajića ubacili čak 63 poena. U nastavku je izostala reakcija Budućnost u defanzivi, pa iako su uspeli da nadomeste zaosattak, nije ugrozili rivala.

Veći broj raspoloženih igrača u domaćem sastavu definitivno je uticao da Igokea upiše pobedu, iako je u poslednjem minutu podgorička ekipa prišla na -2.

Nizali su se promašali u poslednjim sekundama na oba kraja terena, pa je meč okončan rezultatom 103:101.

U pobedničkoj ekipi Nikola Tanasković je bio najefikasniji sa 20 poena, dok je Stivens upisao 17. Kod gostiju, Marko Jagodić-Kuridža je sa 20 poena bio najbolji.