Kneževi prejaki za Zvezdu: Crveno-beli nisu izdržali pod pritiskom!

21:54

0

Gosti su ovaj meč igrali bez Mitrovića i Ilića

Nemanja Nedović - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde u šestom kolu Evrolige poraženi su od ekipi Monaka u Kneževini rezultatom 85:77 (17:19, 21:12, 21:22, 26:24).

Ekipa Vladimira Jovanovića večeras je bila oslabljena, neigranjem Luke Mitrovića i  Dalibora Ilića, ali je bio primetan i umor kod igrača koji su nastupali u Monte Karlu.

Uvodni minuti protekli su u izjednačenoj igri, a jedna od ekipa je do tri poena prednosti stigla tek u petom minutu i to nakon Dobrićeve trojke. Mogla je Zvezda i do osetnije prednosti, ali su u prvih deset minuta imali problem pri šutu sa penala, pa nekoliko propuštenih prilika koštalo ih je sigurnog vođstva, što je Monako iskoristio.

Vratio se domaćin, pa se igralo koš za košem i u narednih deset minuta, a osetniju razliku za ekipu iz Kneževine kreirao je Džejms u poslednjim trenucima meča, pa su crveno-beli na poluvremenu zaostajali sedam poena, 38:31.

Odlično je Bentil otvorio treću deonicu i nagovestio odlične minute crveno-belih, ali se na drugoj strani probudio Lojd, koji je imao spreman odgovor akcijama gostiju. U 28. minutu meča, domaćin je stigao do prve dvocifrene razlike na meču i tada nagovestili juriš na pobedu. Mogli su crveno-beli do povoljnijeg rezultata kako do kraja treće četvrtine, tako i u poslednjih deset minuta, ali na odličnu rolu Lojda i Džejmsa nisu imali pravi odgovor.

Pokušavaj je Petrušev, Marković je sa dve trojke održao nadu, ali ovog puta nije bilo poena Martina i Vildoze, a izostao je i nešto bolji učinak Holanda, koji je tek u finišu meča stigao do prvih poena.

Upravo je Džejms i bio najefikasniji na meču, sa 21 poenom, dok je Lojd ubacio jedan manje. U timu Zvezde 16 je imao Petrušev, dva manje Bentil, a dvocifren je bio i Nedović, 13.

Blog uživo

Četvrta četvrtina

10. minut - Nova trojka Džejmsa, 79:68, odgovara i Petrušev, stiže i trojka Nedovića, -8. Petrušev je glavni igrač crveno-belih u finišu, ali nije mogao sam, 84:77.

8. minut - Holand niže promašaje u nezgodnom trenutku po crveno-bele, ali evo koša sa penala, -9. Na drugoj strani, na identičan način do koša stiže i Džejms, 76, 65. Prva trojka Holanda u pravom momentu, u pohodu na preokret, -8

7. minut - Koriste igrači oba tima faulove u ovom delu meča kako bi zaustavile rivale, što je iskoristio Petrušev sa penala, -13. Siguran je i Lazarević u finišu, 74:63

5. minut - Igrali su oprezno igrači oba tima i izbegavali greške, ali defanzivna linija crveno-belih ponovo nije uspela da odreaguje, Braun je pogodio za 69:58. Uzvratio je Petrušev, ali ponovo neverovatan Lojd, +12

3. minut - Nedović postiže još jednu trojku, 65:58, a zatim je usledio nešto mirniji period

1. minut - Nalet Zvezde prekinuo je Okobo, +9, ali Marković ne dozvoljava tek tako laku pobedu domaćinu.

Treća četvrtina

10. minut - Nedović sa penala održava priključak crveno-belih, 57:48. Ali, vraća se Zvezda! Najpre Lazarević, pa ponovo trojka Markovića na isteku deonice -4. Ali, eto i Džejmsa, 59:53

8. minut - Vagali su arbitri i na kraju dosudili nesportsku ličnu grečku Hasanu Martinu, čiji su poeni, ali i potezi pod košem nedostajali crveno-belima. Iz čitave gužve, Monako je iskoristio samo jedno bacanje, za +11

7. minut - Budi se Lazarević, ali Okobe i Motiejunas imaju odgovar, pa Monako stiže i do prve dvocifrene razlike

6. minut - Lojd nastavlja i sa penala, a Vildoza na trenutak prekida seriju domaćina. Kao da je samo razljutio Lojda, 50:44

5. minut - Lojd je bio precizan za +5, a na tribinama dvorane u Monte Karlu, nalazi se i hrvatski teniser Marin Čilić

4. minut - Na svaku konkretniju akciju domaćih, Zvezda ima spreman odgovor, za tri je pogodio i Petrušev, -1. Ali, ponovo Džejms, 44:41

2. minut - Kakva rola Bentila!!! Na sve što je učinio u prethodnom minutu, pogodio je i za tri, 38:38! Nije dugo trajalo slavlje gostiju, Lojd uzvraća sa distance

1. minut - Bentil otvara drugo poluvreme, dok je na drugoj strani konačno stao Džejms, -5. U istom ritmu nastavlja centar iz Gane, pa je sa penala smanjio razliku

Druga četvrtina

10. minut - Džejms je večeras nezaustavljiv, a za poslednje sekunde u poluvremenu, ulazi Nedović. Ipak, Hal poentira za Monako, 36:31. Ponovo Džejms za sigurnih +7 na poluvremenu.

9. minut - Petrušev seče seriju promašaja i to sa penala

8. minut - Prazni minuti za oba tima, nizale su se greške, pa je i dalje na snazi rezultatska klackalica

6. minut - Nastavlja se serija domaćina i nakon televizijskog tajm-auta, ovog puta Lojd pogađa za dva, 28:24. Srećom po crveno-bele, stiže i odgovor Bentila i to vezanih pet poena

4. minut - Hasan vraća prednost Zvezdi, igra se koš za košem i dalje. Vezao je domaćin ponovo četiri poena

2. minut - Sudije su uzele čelendž kako bi procenili ko je poslednji igrao loptom, pre nego što je završila u autu, i na kraju su je dodelili crveno-belima, a Ivanović je akciju krunisao košem, 22:22

1. minut - Lazarević pogotkom sa penala otvara ovu deonicu, ali evo pet poena u nizu za domaćina i 22:20

Prva četvrtina

10. minut - Vraća domaćin prednost, ali Zvezda nije dala vođstvo - evo trojke Stefana Markovića sa zvukom sirene, 19:17!

9. minut - Reprezentativni bek sjajno motivisan večeras, vezao je Nedović pet poena, za konstantan plus u ovom susretu

7. minut - Nekoliko otvorenih šuteva nije iskoristila ekipa Vladimira Jovanovića, što su domaći kaznili preko Džejmsa, koji je vezao pet poena, za preokret, 13:11. Uzvraća Nedović!

5. minut - Ni Ben Bentil ne pogađa dodatno bacanje. Mogli su crveno-beli do osetnije prednosti, ali večeras im ne ide sa linije penala. Sreća pa je Bentil pre toga bio precizan, ali i Hal na drugoj strani, 8:8. Evo konačno poena sa distance, Dobrić pogađa, 11:8

4. minut - Vildoza nepotrebno divlja, najpre je izgubio loptu, pa se oprobao u šutu sa distance i to iz velike udaljenosti, pored igrača odbrane. Nije pogodio.

3. minut - Zvezda preko Petruševa prelazi u vođstvo, koji je potom promašio dodatni pokušaj sa penala, 6:4. Lojd na drugoj strani za egal, 6:6

2. minut - U uvodnim trenucima se igra brzo, koš za košem, Hal drži prednost na strani domaćina, 4:2. Dobro je Monako skautirao Zvezdu i novo pojačanje, Luku Vildozu, pa je Argentinac već u drugom minutu zaustavljen jakim faulom, ipak precizan sa penala, 4:4.

1. minut - Počelo je, Monako ima prvi napad i evo poena Brauna. Na drugoj strani odgovara Lazić, 2:2. Promašio je kapiten crveno-belih sa penala

Samo nekoliko sati pred početak utakmice stigle su loše vesti za Crvenu zvezdu. Evroliga je zbog dešavanja na meču sa Bajernom, koji je u proteklom kolu odigran u Beogradu, kaznila crveno-bele sa 5.000 evra.