Partizan i dalje savršen: Crno-beli trojkama srušili borbeni Borac!

06.11.2022

17:59

0

Ni malo lako gostovanje u Čačku, domaćin i dalje nema pobedu

Partizan je ostvario i šestu pobedu u AdmiralBet ABA ligi, pošto je u gostima pobedio čačanski Borac, koji je i dalje bez trijumfa.

Posle 40 minuta igre, Borac - Partizan 62:79 (12:19, 22:23, 11:11, 17:26)

Partizan je igrao bez Balše Koprivice i Dantea Eksuma, a Borac se borio do samog kraja protiv oslabljenih crno-belih.

Osim njih dvojice, Partizan je od početka sezone bez Alekse Avramovića i Alena Smailagića. No, vratio se Džejms Naneli, koji nije igrao protiv Panatinaikosa u četvrtak. On je u drugoj četvrtini dobio udarac u lice, tako da je ostatak meča igrao sa zavojem.

Partizan jeste vodio od početka do samog kraja, ali je Borac skoro sve vreme bio u igri, a u trećoj četvrtini je imao priliku i da prekrene, ali je propustio posle serije promašaja.

Partizan je u prvom poluvremenu imao najviše 12 poena prednosti, ali je Borac u trećoj četvrtini uspeo da priđe na samo minus četiri. Tada je imao priliku da preokrene, ali je posle nesportske promašio oba penala, a onda i trojku u narednom napadu.

Borac se posle toga držao, ali je onda Partizan počeo da pogađa trojke i na kraju je tako slomio borbene Čačane.

Uroš Trifunović je bio najefikasniji kod pobednika sa 14 poena, uz šut za tri – 3/3. Danilo Anđušić je dao 12 poena, dok su Ledej i Naneli dodali po 11. Kevin Panter i Tristan Vukčević su dali po 9.

U Borcu je samo Marko Radonjić bio "dvocifren" sa 15 poena, uz sedam skokova.

Borac: Milošević 2, Glišić nije igrao, Lešić 6, Đoković 4, Tomašević 5, Novaković 9, 5sk, Radonjić 15, Todorović 2, Milovanović 5, Čarapić 5, Hejl 9

Partizan: Vukčević 9, Ledej 11, 7sk, Panter 9, 5as, Papapetru 5, Jovanović nije igrao,  Naneli 11, Glas nije igrao, Lesor 3, 8sk, Trifunović 14, Anđušić 12, Madar 5

Crvena zvezda - Zadar 18:00

40. minut: Raspucao se Partizan i na kraju trojkama slomio borbenog rivala. Kraj meča: 62:79.

39. minut: Trifunović novom trojkom stavlja tačku na ovaj meč. 57:73

39. minut: Serija izgubljenih lopti Partizana, Borac koristi i prilazi na 57:70. Sada Obradović traži tajm-aut. Još 97 sekundi do kraja meča.

38. minut: Čarapić je dao trojku, a onda je usledila serija promašaja na obe strane. Crno-beli se muče sa izgubljenim loptama, a Borac sa šutom. 55:70

37. minut: Naneli pogađa za tri! Četvrta uzastopna trojka Partizana, biće da je to - to. Borac će morati da traži prvi trijumf u sledećem kolu. 52:70

36. minut: Naneli, pa Anđušić! To su tri vezane trojke Partizana, deluje da je meč konačno prelomljen. 52:67.

35. minut: Lešić pogađa jedno od dva bacanja, a onda Trifunović na isteku napada pogađa trojku! Vrlo važni poeni za crno-bele, Marinović traži tajm-aut. 50:61

34. minut: Trifunović i Radonjić su razmenili koševe, a onda je Radonjiću dosuđena nesportska lična greška. Lesor daje jedno od dva bacanja, a u napadu posle Anđušić daje koš. Jako važni poeni za Partizan u važnoj fazi meča. Đoković promašuje polaganje, a onda Radonjić zaustavlja Trifunovića u kontri. 49:58

31. minut: Počela je poslednja četvrtina. Greška Anđušića, Borac istrčava kontru, a Tomašević pogađa lake poene. 47:53.

Kraj treće četvrtine, 45:53

30. minut: Isprekidana, iseckana igra, mnoštvo faulova na obe strane. Anđušić pogađa bacanja devet sekundi pre kraja deonice. 45:53.

29. minut: Vukčević seče napad Borca, to je kontra za Partizan i konačno jedan laki poen za crno-bele. Hejl i Vukčević su razmenili koševe. 43:50.

28. minut: Panter daje jedno od dva bacanja i to su prvi poeni za Partizan posle punih šest minuta! Lešić ide na liniju penala, ali je nastao prekid jer publika peva uvredljive pesme. Sudije sada traže od Pantera da zamoli navijače da prestanu.

Printscreen/TV Arena sport

27. minut: Ledeju je svirana nesportska greška, ali je Borac propustio veliku šansu da se potpuno vrati: Čarapić je promašio oba bacanja, a onda i Tomašević trojku. Da je sve to ušlo, Borac bi vodio. Tajm-aut za Marinovića sada.

27. minut: I posle tajm-auta serija promašaja na obe strane. Novaković radi sjajan posao za Borac u ovoj četvrtini. 41:45

25. minut: Problemi za Partizan u napadu, Borac je sjajan u odbrani. Novaković daje koš, pa Tomašević pogađa trojku, a onda i Radonjić daje koš. To je serija 7:0 Borca. 41:45.

22. minut: U prva dva minuta treće četvrtine smo videli samo trojku Madara i seriju promašaja. 34:45.

Kraj druge četvrtine, 34:42

20. minut: Trifunović za tri - 34:40. Anđušić uz zvuk sirene za dva - 34:42.

19. minut: Trojka za Borac, traži Obradović tajm-aut - 29:35. Još jedna izgubljena lopta Partizana, četvrta vezana. Borac se baš vratio - 31:35.

Novaković pod faulom za 33:35. Pogađa i bacanje - 34:35. Uzvraća Panter za 34:37.

17. minut: Trifunović polovičan sa linije bacanja - 23:34. Naneli dobija udarac u glavu. Ukazuje mu se pomoć. Ima malo i krvi na licu. Rasečena arkada. Ušao je i Obradović na teren.

Gleda se snimak šta se desilo. Nesportska lična Milovanoviću. Anđušić umesto Nanelija i on izvodi slobodna bacanja - 24:35.

16. minut: Malo istrzana igra na obe strane, teško se daju koševi, sada će Ledej na liniju penala, ali posle tajm-auta. Ledej daje oba, sada ima devet poena i najefikasniji je igrač na terenu.  Na drugoj strani Lešić polaže. 21:31.

Tajm-aut.

14. minut: Lešić daje koš, a onda je fauliran, ali daje samo jedno bacanje, to su tri vezana poena nekadašnjeg igrača Partizana, tako da Obradović vraća Lesora u igru. Posle promašaja crno-belih, Đoković ide na liniju penala Đoković pogađa oba bacanja, 17:26

12. minut: Anđušić je fauliran, pogađa oba penala, za maksimalnu prednost 12:24.

11. minut: Sava Lešić je prvi put na terenu, Partizan sada udvaja Hantera Hejla na prenosu, dok Borac i dalje insistira na presingu. Naneli je ostao sam na trojci i pogađa - 12:22

Kraj prve četvrtine, 12:19

10. minut: Partizan je imao dve sekunde za napad, Ledej je uspeo da šutne, ali je fauliran. Amerikanac pogađa oba za 12:19, kraj prve četvrtine. Borac šutira 0/8 za tri, a Partizan 2/8.

10. minut: Panter daje koš, a onda i dodatno bacanje! 12:17

10. minut: Posle minut i po bez koša, Borac daje posle ofanzivnog skoka. 12:14. 48 sekundi do kraja četvrtine.

9. minut: Borac igra presing po celom terenu, a sada je počeo da udvaja Madara pri prenosu lopte. Nekoliko promašaja Partizana i to iz izgrađenih pozicija. Promašaji na obe strane. I dalje je 10:14

8. minut: Serija Borca 6:0, sada Obradović traži tajm-aut. Odlično igraju Čačani u ovom trenutku, a Partizan se muči da dođe do koša. 10:14

7. minut: Dobra odbrana Borca, ali promašuje trojke u serijama. Na terenu je Naneli, koji nije igrao u Atini. 6:14

6. minut: Posle kontre i koša Lesora, Marko Marinović mora da traži tajm-aut. Partizan je već "dvocifren".

5. minut: Partizan je počeo meč serijom 6:0, ali se Borac vratio na 4:9, da bi posle trojke Papapetrua gosti otišli na 4:12.